Klubi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

3. Veebruar 2024

 

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks.

Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on sinna asja kohe, kui neil on uus menüü. Ja siis ikka mitu korda järjest, kuni kõik toidud on ära proovitud. Aga söögikaart on neil lühike ja nii tekib alati pikem vahe, kuni uus menüü jälle Leesse meelitab.

Sellel talvel on teisiti. Just tuli uus menüü, mille kohta võib öelda, et  nüüd on tegemist  juba  Hiro Takeda autoriköögiga, milles Kanada-Jaapani päritoluga ja pika Taani kogemusega kokk paneb julgelt samalale taldrikule ühtekokku põhjamaised ja aasiapärased maitsed. Tulemus võiks lüüa laineid lisaks Tallinnale ilmselt ka Kopenhaagenis ja Londonis.

Ja otsekui oma maailmataseme tõestamiseks muutub Lee üheks nädalaks fine dining restoraniks.

Oma oskuseid teises võtmes näitab Hiro Takeda koos Kim Päivästöga. Ehk Hiro jaapanipärane austus toorainete maitsepuhtuse vastu saab täiendatud Kimi kokatehnikate kõrgtasemegl oskustega.

Ärme siis toimuva kohta Kopenhaagenisse ega Londonisse sõna saada. Muidu on nad sealt kohe kohal ja meile enam kohti ei jagugi.

 

LEE 4 HANDS DINNER 14.-17. veebruar.

Rohkem infot!

Reserveeri siin!

 

Veel

Kõige paremini süüa saab Truutal!

Seda meest mäletate? Kõigepealt pani Margo Paluoja köögikunst inimesed sõitma Viljandisse Fellinisse pelgalt hea toidu pärast. Siis sai Parrot MiniBarist Eesti üks kõige erilisemaid restorane kohe, kui Margo sealses köögis toimetama hakkas. Tema oma restoran Yakitori oli juba ulmeliselt hea, ainult Eesti ajaarvamisest pikalt...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi