Klubi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

3. Veebruar 2024

 

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks.

Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on sinna asja kohe, kui neil on uus menüü. Ja siis ikka mitu korda järjest, kuni kõik toidud on ära proovitud. Aga söögikaart on neil lühike ja nii tekib alati pikem vahe, kuni uus menüü jälle Leesse meelitab.

Sellel talvel on teisiti. Just tuli uus menüü, mille kohta võib öelda, et  nüüd on tegemist  juba  Hiro Takeda autoriköögiga, milles Kanada-Jaapani päritoluga ja pika Taani kogemusega kokk paneb julgelt samalale taldrikule ühtekokku põhjamaised ja aasiapärased maitsed. Tulemus võiks lüüa laineid lisaks Tallinnale ilmselt ka Kopenhaagenis ja Londonis.

Ja otsekui oma maailmataseme tõestamiseks muutub Lee üheks nädalaks fine dining restoraniks.

Oma oskuseid teises võtmes näitab Hiro Takeda koos Kim Päivästöga. Ehk Hiro jaapanipärane austus toorainete maitsepuhtuse vastu saab täiendatud Kimi kokatehnikate kõrgtasemegl oskustega.

Ärme siis toimuva kohta Kopenhaagenisse ega Londonisse sõna saada. Muidu on nad sealt kohe kohal ja meile enam kohti ei jagugi.

 

LEE 4 HANDS DINNER 14.-17. veebruar.

Rohkem infot!

Reserveeri siin!

 

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi