Klubi

Käime köökisid mööda. Detsember

17. Detsember 2018

Kaks nädalat veel seda aastat jäänud ongi. Mitmesuguseid üritusi toimub praktiliselt iga päev. On emotsionaalne aeg. Tahaks teha midagi head. Tahaks lubada endale midagi head. Minna juhuslikku restorani sööma juhuslikku sööki ei tule praegu kõne allagi. Kolasime veidi restoraniköökisid mööda ja panime kokku väikese mosaiigi kohtadest, mis kindlasti ei ole juhuslikud ja kus lõppeva aasta viimast aega saab mööda saata maitsvalt ning huvitavalt.

 

Eyja

 

 

Väike resto, mis on avatud vaid tööpäeviti kell 11-20. Iga siin veedetud minut muutub otsekui iseenesest kvaliteetajaks. Alustage pokaali või suurema seltskonna puhul pudeli šampanjaga. Siin võib seda endale lubada. Hind on kindlasti linna üks kõige soodsamaid. Lühikesest menüüst võite julgelt valida kõike, sest iga roog on põhjalikult läbimõeldud ja -töötatud. Toitude maitsed on põhjamaiselt karged, lakoonilised ja puhtad. Joogid on niisugused, mida mujalt väga ei leia.

Eyast pisut pikemalt lugeda saate SIIN.

Eyja

Pronksi 19, Tallinn

Avatud E-R kell 11-20

info@eyja.ee

+372 55505881

 

L’Aventure

 

 

Kui jutt juba šampanjale läks, ei saa üle ega ümber Tallinna kõige uuemast šampanjabaarist. Minimalistlikult sisustatud kauplus-baar pakub linna kõige laiemat valikut maailma parimatest mullijookidest. Ja mis kõige olulisem – mõistliku hinnaga. Ligi sada erinevat etiketti ja kümme niisugust šampanjamaja, mida mujalt ei leia. Joomiseks kohapeal ja kaasa ostmiseks. Pokaali hind algab 7.50 eurost. Tegemist on tubli klaasitäiega, mitte pisut klaasi põhja niristatud kogusega. Pudelite hinnad algavad 31 eurost ning kõige kallimate puhul 100 euroni ei küündi. Kohapeal nautijatele pakutakse joogi kõrvale juustuvalikut, austreid või kaaviari.

L’Aventure

Maakri 19/21, Tallinn

info@aventure.ee

+372 5626 7070

 

Sfäär

 

 

Ega te ometi vana head Sfääri ära ei ole unustanud? Toit on siin jälle isikupärane, nii nagu oli algusaastatel. Toomas Lääts ja Kaarel Jaksi teevad köögis tööd niisuguse kirega, millele vaid väga harvadel kokkadel on midagi vastu panna.

Sfäär on alati kindlapeale minek. Koht, mis muudab ka kõige sandima tuju hoobilt palju paremaks. Kui lõppev aasta ei tundu olevat kõige paremate seast, minge järelejäänud päevadel Sfääri. Võib-olla see arvamus muutub veel.

Kevadel kirjutasime Sfäärist taasavamise puhul SIIN.

Sfäär

Mere pst 6E, Tallinn

info@sfaar.ee

+372 51 995 446

 

Leib resto

 

 

Kui Leib resto kunagi uksed avas, siis tundus see kaelamurdev ettevõtmine. Väga pretensioonika nimega söögikoht asukohas, kus varasematel ettevõtjatel just hästi ei läinud. Nüüd tundub niimoodi mõtlemine täiesti kohatu. Leib on endiselt toidu sünonüüm Eestis. Leib resto pakub sellele sünonüümile vastavalt kõigile ammu tuttavaid lihtsaid maitseid. Aga alati pisut uues ja moodsamas kuues.

Leib on igamehe söögikoht, kust alati ja kindlasti saab hea kõhutäie maitsvat lihtsat Eesti traditsioonidel põhinevat toitu. Leib on asendamatu söögikoht siis, kui on vaja tähistada midagi rahvuslikult. Noppisime menüüst välja road, mida praegusest menüüst soojalt soovitame:

  • nuikapsa “ravioolid” kõrvitsaseemnevõi ja Saaremaa tudraõliga (vegan)
  • marineeritud praetud räimed kodujuustu ja tilliõiemajoneesiga
  • karuaseme talu pärlkana filee karamelliseeritud mustjuure ja arooniakastmega
  • Peri Mahemõisa kõrvitsapelmeenid (vegan)
  • tumeda õlle ja šokolaadi leivasupp hapukoorejäätisega
  • astelpajukreem õuna-kõrvitsamoosi ja kaeraküpsisega (vegan)

See on peaaegu pool kogu menüüst. Tegelikult soovitksime teist poolt ka. Aga te ei jõua ühekorraga kõike seda ära süüa.

Leib resto

Uus 31, Tallinn

info@leibresto.ee

+3726119026

 

Kaks Kokka

 

 

Kaks Kokka on klassikaline “taskurestoran”. Hästi tuntud peene ja kalli restorani Ö lihtsam variant igapäevaseks söömiseks. Taskurestoranid on mõeldudki ujuma oma tuntud venna kuulsuse kiiluvees ja ise mitte väga silma paistma.

Aga praeguse menüüga kargas Kaks Kokka Ö taskust välja ja näitab, et seose viimasega võib vabalt ka ära unustada. Kaks Kokka on külastamist väärt ka siis, kui Ö-d ei oleks olemaski. Saaremaa juurtega köök võtab julgelt, kuid valikuliselt omaks ka maitseid mujalt maailmast. Eputab pisut suitsude, pulbrite ja geelidega, aga niisugusel moel, et ka maamees pahaks ei pane.

Noppisime menüüst soovitamiseks:

  • 100 minuti mahemuna, siia äkis, kartul, suitsuvõikaste siiamarjaga, kanepisuits
  • rohelise herne supi suitsuse sealiha, kartulikreemi ja porruõliga
  • veise striploini sooja seene-kartulisalati, suitsutatud lehtkapsa ja musta pipra kastmega
  • marmor aurukuklid teriyaki-sea kõhuääre, kimchi, estragoni majo ja koriandriga

Proovige julgelt ka Kahe Koka maitsmismenüüd!

Kaks Kokka

Mere pst 6E, Tallinn

info@kakskokka.ee

Info: +372 661 6151

 

Supelsaksad

 

 

Supelsaksad Pärnust päevinäinud hubasest puumajast kolis Tallinna massiivsesse paekivimajja ja avas siin filiaali. Pärnu eheda retro asemel on Tallinnas kõik uus, kirev ja värske värvi-lõhnaline. Aga see ei häiri üldse. Elu Mere puiesteel ongi teistsugune, kui Nikolai tänavas. Peaasi, et söögid-joogid ikka needsamad on ning meeleolu ka enam-vähem seesama, mis on Pärnus.

Klaas roosat cava’t on lihtsalt kohustuslik miljöös, kus roosa värv on au sees. Kohv, tee ja koogid on Pärnust teada headuses. Tallekarree ja Kalamatsi praejuustu salat õuna, peedi, viigimarja ja suhkruhernestega on roog väga-väga-väga suurtele (või siis näljastele) poistele või meestele. Kohafilee rannakarbi-safranirisoto ja kurgi-tšilli salsaga muudab olematuks piiri kohvikutoidu ja restoranitoidu vahel.

Kui Pärnusse aega minna ei ole, siis Supelsaksad toob Pärnu Tallinnasse kätte.

Supelsaksad

Mere pst 8, Tallinn

tallinn@supelsaksad.ee

+3726033020

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi