Klubi

IFE tuleb!

4. November 2019

 

Nüüd läheb lahti! Järgmisel esmaspäeval toimuv kärgüritus Ideas / Flavours / Experiences ähvardab Kultuurikatla lõhki ajada. Loodame, et nii ei juhtu. Üritusel esinevad nimekad väliskülalised näitavad oma oskuseid esmaspäevale eelneval nädalavahetusel Ida-Virumaal, Pärnus, Tartus ja Tallinnas. 

Toome välja need üritused, kuhu veel on võimalik pääseda.

 

Laupäev Ida-Virumaal

 

Laupäeval pakub Moskva hotelli Metropol peakokk Andrei Šmakov gurmeelõunasööki “Maa all ja maa peal” Kaevandusmuuseumis.

Õhtupoolikul on Miminos külas Gruusia veinimaja Pheasant’s Tears legendaarne ameeriklasest veinimeister John Wurdeman. Tema veinide ja Mimino suupistetega veedetakse Miminos gruusiapärane pärastlõuna.

Laupäeva õhtul võõrustab Tulivee restoran IFE külalisi ja mõned soovijad mahuvad veel lauda.

 

Laupäev Tallinnas

 

Restoranil Koma on külas Kopenhaageni restoran Barr. Toimub Eesti-Taani õllede maavõistlus, kus kumbki restoran toetab oma maa õllesid oma maa toiduga.

 

Pühapäev Tallinnas

 

Pühapäeva õhtupoolikul on John Wurdeman juba Tallinnas Jahu restos. Koos Viinis toimuva naturaalveinide salongi korraldaja Marko Kovaciga pakuvad nad Jahu toitude kõrvale maitsmiseks erilisi naturaalseid veine.

Päris õhtul, siis, kui väljas pime, pakutakse valgust ja soojust Fire Dinneriga restoranis NOA. Külas on Rootsi “tulekuningad” restoranist Ekstedt. “Avatulel valmistatud toidust paremat ei ole,” tahetakse selle õhtusöögiga öelda.

 

Wolt toob IFE üritusel osalejatele toidu tasuta kohale

 

Seekordsele IFE üritusele Kultuurikatlas on tulemas oluliselt rohkem inimesi, kui oli eelmisel aastal. Programm on tihe ja ühist organiseeritud lõunapausi ei toimu. Kuid Wolt toob toidu IFE külastajatele Kultuurikatlasse kohale soovitud ajal ja tasuta. 

Kui sa veel ei tea, mida südalinna või Kalamaja laiast restoranidevalikust proovida tahaksid, siis ava äpp – sealt leiad inspiratsiooni! Tasuta kohalevedu aktiveerub Katlas kohapeal tehtud tellimustele 11.11 alates 11:00. 

Kui teed Wolt äpiga IFE-l kohapeal Baojaamast või Korstnast takeaway-ettetellimuse, siis jääb järjekorras ootamine ära! Wolt loosib kõigi nende vahel, kes üritusel järjekorravabalt aega säästavad, päeva lõpus 100€ krediiti. Mõlemad restoranid alustavad kell 11:00.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi