Klubi

Ideas I Flavours I Experiences

6. November 2018

 

Miks seda sündmust vaja on?

Mitte ükski hospitality-sektori asutus, olgu tegemist toidukoha või majutusasutusega, ei saa edukaks, kui jääb vajaka aktuaalsusest, mis paneb inimesed sellest kohast rääkima. Eesti asub Euroopa äärealal. Selleks, et olla muule Euroopale aktuaalne, peab kaks korda rohkem tööd tegema ja kolm korda nutikam olema. Need ideed, maitsed ja kogemused, mis teevad aktuaalseks, peavad saama kõigile huvilistele jagatud.

Sündmuse lühikokkuvõte.

12. novembril leiab Tallinnas, Kultuurikatlas, aset sündmus, mille sarnast Eestis ei ole varem toimunud. Kokku 12 tundi kestev päev jaguneb ajaliselt kaheks: hommiku- ja õhtupoolseks osaks. Sisuliselt aga kolmeks: ideed, maitsed ja kogemused.

Päeva esimene pool toimub kell 10.00-13.30.

 

Ideed.

James Hacon on mees, kes on töötanud kõikides hospitality-sektori ametites kelnerist juhatajani igal pool maailmas. Nüüd jagab ta oma kogemusi mentorina ja investeerib alustavatesse ettevõtetesse, millesse tal on usku. Tallinnas jagab ta õpetussõnu, kuidas luua edukas söögikoht ning mida peab sellest ise teistele rääkima.

Virginia Newton töötab Põhjamaade parima restorani Geranium PR- ja sündmustejuhina. Tema teab, kuidas panna meedia üle kogu maailma huvituma sellest, mida üks restoran teeb. Heleri Rande (Supper Magazine, London) juhatab vestlusringi, kus ühel pool on kaks erinevate restoranide esindajat. Lisaks Virginiale Ragnar Eiriksson, Islandi kõige tuntuma restorani peakokk. Ja teisel pool maailmameedia esindajad, kes annavad vihjeid, missugune informatsioon Eesti restoranide kohta võiks ületada nende huvikünnise. Carla Capalbo kirjutab vabakutselise ajakirjanikuna maailma juhtivatele väljaannetele ja on mitme raamatu autor. Anya Seeberg Liaaen on Põhjamaade juhtiva toiduajakirja Matmagasinet NORD omanik ja peatoimetaja. Argot Murelius on äpi 12forward restoranidevaliku koostaja ja sisutoimetaja.

Ideetalgud ja päeva esimene pool lõppevad lõunasöögiga. Lõuna juhatab sisse Peeter Pihel, kes esitleb oma esimest raamatut Eestist ja toidust, mida siin süüakse. NB! Raamatu esitluse järel pakub ta lihtsa lõunasöögi raamatu teemadel. Sellesama lõunasöögiga saab alguse..

..Päeva teine pool kell 13.30-22.00.

 

Maitsed ja kogemused.

Peetri pakutud maitsetele järgneb The Worlds Best Bars nimekirja järgi maailma kõige parema baari Dandelyan omaniku ja peabaarman’i Ryan Chetiyawardana lugu, kuidas baar sündis ja toimub meistriklass Belvedere Lounge’is sellest, kuidas valmistada maailma parimaid kokteile.

Kohe Belvedere Lounge’i kõrval asub Coca-Cola Cocktails Bar. Firma esindaja, sommeljee Matias Glusman, viib läbi erinevate vete degustatsiooni.

Berliini uue laine restorani Nobelhart&Schmulzig sommeljee Johannes Sellhorn räägib, kuidas jõudis nende valikusse Veinivilla rabarberi pärlivein ja missugused on marjaveinide võimalused pääseda restoranide joogikaartidele.

Üle 50 Eesti joogitootja pakuvad oma kõige uuemaid jooke Eesti Joogifestivalil.

Eestist pärit Artur Kazaritski on praegu Põhjamaade parima restorani Geranium sous chef. Tema pakub restoranis Korsten, Armastus & Hea Toit ainult sündmuse külalistele kahest roast kerget einet.

Hommikust õhtuni on avatud Piazza d’Oro kohvibaar ja lõunast õhtuni Food Studio puljongibaar.

Sündmuse hommikune ja õhtune osa eraldi maksavad 89 eurot + käibemaks. Kogupäevapileti hind on 169 eurot + käibemaks.

 

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi