Klubi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

15. Jaanuar 2023

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja päritolust lugu pidades.

Eriskummaline on Lyran selle poolest, et siin puudub menüü. Külaline saab söögikaardi asemel  hoopis loetelu kõigist toorainetest, millest õhtusöök on plaanis valmistada. Ta ei saa valida, mida süüa soovib, vaid nimekirjast maha tõmmata need toiduained, mida ta oma roas näha ei soovi.

Eriskummalise restorani asukoht ei ole muidugi mitte südalinnas kõigi teiste restoranide keskel, vaid äärelinna alguses. Ümbruses, kus veel kümme aastat tagasi elasid enamasti hipid, kes tänaval  poolavalikult omavahel mõnuaineid jagasid ja kesklinna elustiilist sootuks erinevat elu elasid, on Lyran asunud nüüd juba üheksa aastat.

Eriline on Lyran ka selle poolest, et elas üle viiruse kõige raskemad ajad tegevust hetkekski peatamata, kuid kõikidest ettekirjutustest ja reeglitest kinni pidades. Pakkudes süüa sees ja väljas, oma maitsestuudios ainult ühele väikesele seltskonnale või hoopis kliendi kodus.

Nüüd võib juba öelda, et Lyran Malmös on rohkem kui restoran. Lyran on nähtus. Eestis on võimalik sellest nähtusest osa saada pühapäeval 22. jaanuaril Maidla Nature Resort’is. Ärge ilma jääge! Koha lauas saab reserveerida siin.

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi