Klubi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

15. Jaanuar 2023

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja päritolust lugu pidades.

Eriskummaline on Lyran selle poolest, et siin puudub menüü. Külaline saab söögikaardi asemel  hoopis loetelu kõigist toorainetest, millest õhtusöök on plaanis valmistada. Ta ei saa valida, mida süüa soovib, vaid nimekirjast maha tõmmata need toiduained, mida ta oma roas näha ei soovi.

Eriskummalise restorani asukoht ei ole muidugi mitte südalinnas kõigi teiste restoranide keskel, vaid äärelinna alguses. Ümbruses, kus veel kümme aastat tagasi elasid enamasti hipid, kes tänaval  poolavalikult omavahel mõnuaineid jagasid ja kesklinna elustiilist sootuks erinevat elu elasid, on Lyran asunud nüüd juba üheksa aastat.

Eriline on Lyran ka selle poolest, et elas üle viiruse kõige raskemad ajad tegevust hetkekski peatamata, kuid kõikidest ettekirjutustest ja reeglitest kinni pidades. Pakkudes süüa sees ja väljas, oma maitsestuudios ainult ühele väikesele seltskonnale või hoopis kliendi kodus.

Nüüd võib juba öelda, et Lyran Malmös on rohkem kui restoran. Lyran on nähtus. Eestis on võimalik sellest nähtusest osa saada pühapäeval 22. jaanuaril Maidla Nature Resort’is. Ärge ilma jääge! Koha lauas saab reserveerida siin.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi