Klubi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

15. Jaanuar 2023

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja päritolust lugu pidades.

Eriskummaline on Lyran selle poolest, et siin puudub menüü. Külaline saab söögikaardi asemel  hoopis loetelu kõigist toorainetest, millest õhtusöök on plaanis valmistada. Ta ei saa valida, mida süüa soovib, vaid nimekirjast maha tõmmata need toiduained, mida ta oma roas näha ei soovi.

Eriskummalise restorani asukoht ei ole muidugi mitte südalinnas kõigi teiste restoranide keskel, vaid äärelinna alguses. Ümbruses, kus veel kümme aastat tagasi elasid enamasti hipid, kes tänaval  poolavalikult omavahel mõnuaineid jagasid ja kesklinna elustiilist sootuks erinevat elu elasid, on Lyran asunud nüüd juba üheksa aastat.

Eriline on Lyran ka selle poolest, et elas üle viiruse kõige raskemad ajad tegevust hetkekski peatamata, kuid kõikidest ettekirjutustest ja reeglitest kinni pidades. Pakkudes süüa sees ja väljas, oma maitsestuudios ainult ühele väikesele seltskonnale või hoopis kliendi kodus.

Nüüd võib juba öelda, et Lyran Malmös on rohkem kui restoran. Lyran on nähtus. Eestis on võimalik sellest nähtusest osa saada pühapäeval 22. jaanuaril Maidla Nature Resort’is. Ärge ilma jääge! Koha lauas saab reserveerida siin.

Veel

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi