Maitsestuudio

Taluturg ja Kosmos!

15. Aprill 2022

 

Taluturg on Tallinnas hästi ära peidetud. Näeb välja rohkem kauplus ja vähem turg ning asub Väike-Järve keskuses. Talunike oma kauplus pakub väikeste tootjate kaupa, mille päritolu on selge ja mille kvaliteedis saab kindel olla.

Asukoht ei ole linna südames ning online pood ei näita välja kõike, mis on kaupluse riiulitel olemas. Aga hea asja nimel väikese vaeva nägemine käib asja juurde.

Kocmoc on  Kosmonautika Puhkekeskuses (kosmonautika.ee) asuv söögikoht. Keskus ise on umbes samasugune, nagu oli siis, kui seal veel kosmonaudid puhkmas käisid. Resto aga pakub süüa sellest, mida kalur hommikul toob ning ümbritsev loodus pakub. 

Lõunasöök seal jäi meile nii pikalt meelde, et otsustasime nad saata Taluturule vaatama, mis kätte jääb, ning tegema sellest meie oma kodu Maitsestuudios niisugust sööki, mis oleks nagu restoranis, aga mille tegemisega saab ka kodus hea tahtmise ning keskmiste oskustega tehtud.

Vaadake mis välja tuli!

 

Evari Tšetšin ja Marek Sild tulid Kocmocest Taluturu kaudu Maitsestuudiosse, panid tagatoas põlled ette ning on valmis inspiratsiooni jagama.

 

Esimene roog:

Tacod grillitud angersäga šašlõki ja Viinamärdi talu burrataga. Marineeritud salat,  umbrohupesto, peediguacamole, idud.

 

 

Kas kõlab võimatu missioonina? No võtkem ikka julgus kokku. Kuigi mehed on Kocmocest, ei ole tegu raketiteadusega.

 

 

 

Oskus leida üles õige tooraine ei ole koka puhul vähm tähtis oskusest teha hästi süüa. Meie kalalettide valitsejad on lõhe ning forell. Aga kalal ja kalal võib olla suur vahe. Lausa mäekõrgune vahe. Kes Pähklas kasvatatud forelli on söönud, see mujal pärit kala enam ei taha. 

Remy Kolberg Pähklast seletab, et kõige puhtama maitsega kala kasvab allikavees ja sööb hoolikalt valitud sööta. Vaadake ja jätke meelde!

 

 

 

Teine roog:

Pähkla forellist õhulised kotletid, kartuli-pastinaagipüree. Suitsukala ja marineeritud kurgi remulad, ürdi”korall”, tatra-popcorn.

 

 

Teeme nii nagu Evari ja Marek?

 

 

 

Viimastel aastatel on Eesti kõige parema söögi kõrvale võrdväärseks partneriks saanud Eesti jook. Enam mitte millegagi kokkusobiv ekstreemne käsitööõlu, vaid toidusõbralikud õlled, siidrid, marjaveinid ja kangem kraam.

Taluturg pakub päris korralikku valikut. Esimese Taluturuga kooskokkamise auks ei vaadanud me vahuveinivalikust kaugemale. Tikrivein sobib hästi meie söömaaega alustama ja Cassis jälle lõpetama.

 

 

Kolmas roog:

Magustoiduks teeme Tiramisu. Ikka Kocmoce moodi!

 

 

 

 

Ongi kodumaine kõhutäis valmis! Ja maitseb hea isegi siis, kui toidutegemise oskused on veidi roostes. Sest üks asi sai kindlasti õigesti tehtud – toit valmis kõige parematest toorainetest, mis meil siin Eestis kasvatatkse ja tehakse.

Veel

Hädas rabarbriga?

Igas koduaias tekivad suuremad või väiksemad saaduste ülejäägid. Kõige sagedamini on nendeks rabarber ja õun. Küllap just praegu on nii mõnedki hädas rabarbriga. Mida sellega peale hakata? No teeme siis näiteks napsu! Napsutegu on igal juhul lihtne. Aga kuidas välja kukub on iseasi. Maitsesime...
Loe edasi

Loome uusi maitseid sellest, mida teised ei oska kasutada

Teadjad räägivad, et Eesti rohumaa sisaldab iga ruutmeetri kohta erinevaid söödavaid taimi kõige rohkem Euroopas. Ja muu loodus ei jää rohumaadele alla. Kui palju me sellest kõigest oma söögilaual oskame ära kasutada on iseasi.  Angelica Udeküll Laulasmaa restoranist Wicca oskab teistest rohkem. Vaadake, mida ta...
Loe edasi

Hooajaväline grill

Kes ütles, et grillihooaeg on lõppenud? Big Green Egg’i kokk Allar Oeselg paneb oma rohelise muna auto pagasiruumi ja sõidab sellega süüa tegema kuhu parasjagu on vaja. Olgu väljas suvi või talv, olgu tegemist kitsaste või laiade tingimustega, Allar teeb süüa igal pool ja...
Loe edasi