Maitsestuudio

Taluturg ja Kosmos!

15. Aprill 2022

 

Taluturg on Tallinnas hästi ära peidetud. Näeb välja rohkem kauplus ja vähem turg ning asub Väike-Järve keskuses. Talunike oma kauplus pakub väikeste tootjate kaupa, mille päritolu on selge ja mille kvaliteedis saab kindel olla.

Asukoht ei ole linna südames ning online pood ei näita välja kõike, mis on kaupluse riiulitel olemas. Aga hea asja nimel väikese vaeva nägemine käib asja juurde.

Kocmoc on  Kosmonautika Puhkekeskuses (kosmonautika.ee) asuv söögikoht. Keskus ise on umbes samasugune, nagu oli siis, kui seal veel kosmonaudid puhkmas käisid. Resto aga pakub süüa sellest, mida kalur hommikul toob ning ümbritsev loodus pakub. 

Lõunasöök seal jäi meile nii pikalt meelde, et otsustasime nad saata Taluturule vaatama, mis kätte jääb, ning tegema sellest meie oma kodu Maitsestuudios niisugust sööki, mis oleks nagu restoranis, aga mille tegemisega saab ka kodus hea tahtmise ning keskmiste oskustega tehtud.

Vaadake mis välja tuli!

 

Evari Tšetšin ja Marek Sild tulid Kocmocest Taluturu kaudu Maitsestuudiosse, panid tagatoas põlled ette ning on valmis inspiratsiooni jagama.

 

Esimene roog:

Tacod grillitud angersäga šašlõki ja Viinamärdi talu burrataga. Marineeritud salat,  umbrohupesto, peediguacamole, idud.

 

 

Kas kõlab võimatu missioonina? No võtkem ikka julgus kokku. Kuigi mehed on Kocmocest, ei ole tegu raketiteadusega.

 

 

 

Oskus leida üles õige tooraine ei ole koka puhul vähm tähtis oskusest teha hästi süüa. Meie kalalettide valitsejad on lõhe ning forell. Aga kalal ja kalal võib olla suur vahe. Lausa mäekõrgune vahe. Kes Pähklas kasvatatud forelli on söönud, see mujal pärit kala enam ei taha. 

Remy Kolberg Pähklast seletab, et kõige puhtama maitsega kala kasvab allikavees ja sööb hoolikalt valitud sööta. Vaadake ja jätke meelde!

 

 

 

Teine roog:

Pähkla forellist õhulised kotletid, kartuli-pastinaagipüree. Suitsukala ja marineeritud kurgi remulad, ürdi”korall”, tatra-popcorn.

 

 

Teeme nii nagu Evari ja Marek?

 

 

 

Viimastel aastatel on Eesti kõige parema söögi kõrvale võrdväärseks partneriks saanud Eesti jook. Enam mitte millegagi kokkusobiv ekstreemne käsitööõlu, vaid toidusõbralikud õlled, siidrid, marjaveinid ja kangem kraam.

Taluturg pakub päris korralikku valikut. Esimese Taluturuga kooskokkamise auks ei vaadanud me vahuveinivalikust kaugemale. Tikrivein sobib hästi meie söömaaega alustama ja Cassis jälle lõpetama.

 

 

Kolmas roog:

Magustoiduks teeme Tiramisu. Ikka Kocmoce moodi!

 

 

 

 

Ongi kodumaine kõhutäis valmis! Ja maitseb hea isegi siis, kui toidutegemise oskused on veidi roostes. Sest üks asi sai kindlasti õigesti tehtud – toit valmis kõige parematest toorainetest, mis meil siin Eestis kasvatatkse ja tehakse.

Veel

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi

Margo Paluoja köögis

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast...
Loe edasi