Maitsestuudio

Täiendame joogikappi

19. Juuli 2023

Vihma sajab, loodus lokkab ja pakub erinevaid ande helde käega. Kõike värskelt ära süüa ei jäksa.  Ja isegi kui jäksaks, rikneb midagi ikka. Kõige hea ärakasutamine ilma kadudeta ei ole mitte mood, vaid on vajadus. Ja lisaks söögikapile saab niimoodi rikastada ka joogikappi.

 

 

Robert Kala on erinevate jookide valmistamise teadmisi ja oskuseid omandanud maailma erinevais paigus, seetõttu teeb ta paljusid asju nii, nagu Eestis veel laiemalt ei teata ega osata. Nagu ikka, on nii mõnigi täna uus asi hoopis hästi ära unustatud vana.

Täiendame siis koos Robertiga oma joogikappi.

 

Rabarberi kisselli jook

 

Kes siis kiselli ei tea või ei mäleta. Ja kindlasti on sellega kõigil väga vastakad mälestused. Kord oli päris hea ja teinekord päris hull. Teeme seda nüüd nii, et kindlasti on hea. Aga mitte osaks magustoidust vaid hoopis joogikappi. Retsepti vaata siit ja üllata külalisi ootamatu tervitusjoogiga, olgu alkoholiga või ilma.

 

 

 

Maasikasiirup

 

Muidugi on siirup maitseasi. Kui see poest koju osta, siis kipub maitsema lääge-magusalt. Robert õpetab tegema maasikasiirupit nii, et hea maasikane maitse hästi esile tuleks. Ja muidugi saab sellest teha siis maasikalimonaadi või laheda suvekokteili. Retsepti leiad siit.

 

 

 

Shrub

 

Shrubi, ehk joogipõhija tegemine on üks ammustest aegadest teada võimalus kasutada ära marjade ülejäägid. Kogused ei ole ilmtingimata olulised, kui eesmärgiks on maitsev marjajook. Kui aga on soov teha väga erilisi kokteile, siis laske fantaasial lennata. Robert õpetab ja üks võimalik retsept on siin.

 

 

 

Oleo

 

Oleo saccharum ehk suhkruõli. Nüüd tasub tähelepanelik olla nendel, kes teevad tihti värskelt pressitud apelsinimahla. Koored viskate ära. Ärge tehke seda, riknema hakkavatest tsitruselisestist ja kasvõi ainult nende koortest saab suurepärase oleo. Selle tegemine võtab rohkem aega, aga originaalne jook, mida saate hiljem nautida, on seda väärt. Vaata retsepti.

 

 

Veel

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi

Margo Paluoja köögis

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast...
Loe edasi