Maitsestuudio

Loome uusi maitseid sellest, mida teised ei oska kasutada

6. August 2022

Teadjad räägivad, et Eesti rohumaa sisaldab iga ruutmeetri kohta erinevaid söödavaid taimi kõige rohkem Euroopas. Ja muu loodus ei jää rohumaadele alla. Kui palju me sellest kõigest oma söögilaual oskame ära kasutada on iseasi. 

Angelica Udeküll Laulasmaa restoranist Wicca oskab teistest rohkem. Vaadake, mida ta oma restoranist ning toidutegemisest räägib.

 

 

Huvitavad maitsenüansid sünnivad profiköögis mitte ilmtingimata väga keerulise ning erilisi oskuseid nõudva töö tulemusena. Paljudes Wicca toitudes kasutab Andelica erilise maitsekombinatsiooni saavutamiseks želeesid. Teeb ta neid aga kaugeltki mitte ainult marjadest, nagu enamasti kombeks.

Vaata ühte Angelica želeetegu. Jäta mõni hea mõte meelde ning tee ise ka. Retsept on siin.

 

 

Hea roa puhul on tähtis maitsete tasakaal ja väike üllatusmoment. Vaarika-roosiõieželee on hea pardilihaga. Suvisesse värskesse salatisse pardilihaga lisab ta vaarika-roosiõieželeega marineeritud sibulat, vaarikaid, kadakamajoneesi, röstsibulat ja hapusaia krõbinaid.

Nii ohtralt ei pea ühes koduses salatis koostisaineid olema, kuid igaüks lisab omapoolse erilise nüansi.

 

 

 

Kibuvitsõieželee paneks Angelica juustualdrikule, aga seekord teeb teise suvise salati Kalamatsi kreekapärase toorjuustuga

 

 

Veel

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi

Margo Paluoja köögis

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast...
Loe edasi