Klubi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

2. Juuli 2023

 

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga.

Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei ole liiga elitaarne. Ei, siin ei ole kõik jube kallis. Kui võrrelda siinseid hindu Raekoja platsiga, siis tuleks seal lõõmava päikese käest lausa jooksujalu hotelli varjulisse aeda tulla.

Tegemist on ka väga märgilise paigaga. Möödunud sajandi viimastel aastatel sai siit alguse külalislahkuse tase, millega Eesti teistele Euroopa maadele enam jalgu ei jäänud ja hakkas peagi paljudele hoopis eeskuju näitama. Nende liistude juurde on jäädud Schlössles ka praegu, kus Eesti külalislahkuses on kõik, mis vähegi võimalik, optimeeritud ning kärbitud.

Fine dining elab hotelli restoranis Stenhus enesekindlalt edasi. Ja tegemist on toidukunstiga sõna otseses mõttes, sest hotelli brand chef `il Timofei Monahhovil on kunstniku haridus. Ta on ka oma haridusele truuks jäänud selles mõttes, et iga tema toit on inspireeritud ühest konkreetsest kunstiteosest. Millisest täpselt, seda võib väikese reproduktsioonina näha restorani söögikaardil. Igapäevaslt toimetab selle kunstiga Stenhusi peakokk Vladimir Narajevski, sest Timofei veedab poole oma ajast Riia Grand palace Hotel’is, kus pakub niisamuti kunstist inspireeritud sööki.

 

 

Kõige parem aeg minna Schlössle ja Stenhusi maagiat avastama on reede, 7. juuli. Siis tutvustab hotell oma restorani suvemenüüd aiapeoga ja suveõhtuks sobilikku muusikat mängib DJ Enrique.

Vanalinna kolmas eriline hoov on avastamist väärt!

Vaata menüüd, vaata hinda ja siis reserveeri!

 

 

Veel

Kõige paremini süüa saab Truutal!

Seda meest mäletate? Kõigepealt pani Margo Paluoja köögikunst inimesed sõitma Viljandisse Fellinisse pelgalt hea toidu pärast. Siis sai Parrot MiniBarist Eesti üks kõige erilisemaid restorane kohe, kui Margo sealses köögis toimetama hakkas. Tema oma restoran Yakitori oli juba ulmeliselt hea, ainult Eesti ajaarvamisest pikalt...
Loe edasi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi