Klubi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

2. Juuli 2023

 

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga.

Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei ole liiga elitaarne. Ei, siin ei ole kõik jube kallis. Kui võrrelda siinseid hindu Raekoja platsiga, siis tuleks seal lõõmava päikese käest lausa jooksujalu hotelli varjulisse aeda tulla.

Tegemist on ka väga märgilise paigaga. Möödunud sajandi viimastel aastatel sai siit alguse külalislahkuse tase, millega Eesti teistele Euroopa maadele enam jalgu ei jäänud ja hakkas peagi paljudele hoopis eeskuju näitama. Nende liistude juurde on jäädud Schlössles ka praegu, kus Eesti külalislahkuses on kõik, mis vähegi võimalik, optimeeritud ning kärbitud.

Fine dining elab hotelli restoranis Stenhus enesekindlalt edasi. Ja tegemist on toidukunstiga sõna otseses mõttes, sest hotelli brand chef `il Timofei Monahhovil on kunstniku haridus. Ta on ka oma haridusele truuks jäänud selles mõttes, et iga tema toit on inspireeritud ühest konkreetsest kunstiteosest. Millisest täpselt, seda võib väikese reproduktsioonina näha restorani söögikaardil. Igapäevaslt toimetab selle kunstiga Stenhusi peakokk Vladimir Narajevski, sest Timofei veedab poole oma ajast Riia Grand palace Hotel’is, kus pakub niisamuti kunstist inspireeritud sööki.

 

 

Kõige parem aeg minna Schlössle ja Stenhusi maagiat avastama on reede, 7. juuli. Siis tutvustab hotell oma restorani suvemenüüd aiapeoga ja suveõhtuks sobilikku muusikat mängib DJ Enrique.

Vanalinna kolmas eriline hoov on avastamist väärt!

Vaata menüüd, vaata hinda ja siis reserveeri!

 

 

Veel

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi