Klubi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

2. Juuli 2023

 

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga.

Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei ole liiga elitaarne. Ei, siin ei ole kõik jube kallis. Kui võrrelda siinseid hindu Raekoja platsiga, siis tuleks seal lõõmava päikese käest lausa jooksujalu hotelli varjulisse aeda tulla.

Tegemist on ka väga märgilise paigaga. Möödunud sajandi viimastel aastatel sai siit alguse külalislahkuse tase, millega Eesti teistele Euroopa maadele enam jalgu ei jäänud ja hakkas peagi paljudele hoopis eeskuju näitama. Nende liistude juurde on jäädud Schlössles ka praegu, kus Eesti külalislahkuses on kõik, mis vähegi võimalik, optimeeritud ning kärbitud.

Fine dining elab hotelli restoranis Stenhus enesekindlalt edasi. Ja tegemist on toidukunstiga sõna otseses mõttes, sest hotelli brand chef `il Timofei Monahhovil on kunstniku haridus. Ta on ka oma haridusele truuks jäänud selles mõttes, et iga tema toit on inspireeritud ühest konkreetsest kunstiteosest. Millisest täpselt, seda võib väikese reproduktsioonina näha restorani söögikaardil. Igapäevaslt toimetab selle kunstiga Stenhusi peakokk Vladimir Narajevski, sest Timofei veedab poole oma ajast Riia Grand palace Hotel’is, kus pakub niisamuti kunstist inspireeritud sööki.

 

 

Kõige parem aeg minna Schlössle ja Stenhusi maagiat avastama on reede, 7. juuli. Siis tutvustab hotell oma restorani suvemenüüd aiapeoga ja suveõhtuks sobilikku muusikat mängib DJ Enrique.

Vanalinna kolmas eriline hoov on avastamist väärt!

Vaata menüüd, vaata hinda ja siis reserveeri!

 

 

Veel

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi

Tõmbab Hoovi!

Juba kevadel hakkas Eesti restoranide seas pihta suurem uuenduskuur. Vahetati nimesid, värskendati kontseptsioone, koliti uutesse asukohtadesse. Nüüd võtab veidi aega, et selguks uus pilt, kes on kes ja kes on kus. Restoran Kolm Sibulat tegutseb juba mõnda aega värskendatud kontseptsiooni ja täiesti uue miljööga...
Loe edasi