Klubi

Tribaut@Cru

3. Jaanuar 2024

 

Hotellis Cru on sviit nimega Tribaut. Kolmel reedel jaanuaris pakuvad hotell ja restoran Cru kolmele kõige kiiremale reageerijale järgmist:

Öö kahele Tribaut sviidis, mille veinikülmikus ootab pudel Tribaut šampanjat.

Õhtusöök restoranis, milleks on viiest toidust ja viiest toitudega sobitatud joogist maitsemenüü kahele.

Väärikas hommikusöök kahele.

Kõik see kokku maksab vaid 210€.

Kuupäevad, millal pakkumine kehtib on 12, 19. ja 26. jaanuar.

Broneeri Tribaut@Cru siin.

Kui kuulsime, et niisugune pakkumine tuleb, ei raatsinud me oodata, vaid proovisime ära.

 

 

Cru butiikhotell Viru tänaval Tallinnas otsekui on hotell ja ei ole ka. Kohe välisuksest sisenedes tervitab maja külalist oma vanalinna ajaloolise maja hõnguga. Hotelli tunnet siin ei teki. Sisse saab registreerida ka enne saabumist, tulijale ulatatakse lihtsalt toa võti. Muidugi päris võti, mitte mingi uksekaart.

Niisuguse hõngu ja miljööga väikehotelle on Pariisis ja teistes Prantsusmaa linnades lugematu arv. Kuid Tallinnas on ainult üks. Cru nimi viitab veinile. Mis tunne võiks olla elada Tribaut toas ilma siinsamas Tribaut šampanjat mekkimata? Seda me proovima ei hakka. Veini limpsimine sobib siia hotelli. Igasse tuppa.

 

 

Miks Cru nagu ei olekski hotell? Iga hotelli kõige meeldejäävama mulje loob selle fuajee. Siin seda ei ole. Crust jäävad meelde ennekõike trepid. Need viivad maja erinevatesse soppidesse. Tekitavad salapärase meeleolu. Meelitavad istuma mademetel asuvatele diivanitele ja järele mõtlema, mis koht see on, kuhu oled sattunud.

 

 

Isegi hotelli restoranis ei saa läbi ilma treppideta. Aga siinne tõmbenumber on Viru tänavale avanev panoraamaken. Aknaesises lauas istuja tunneb otsekui einestaks ta tänaval. Pärast šampanja nautimist toas on õhtusöögi kõige paremaks isutekitajaks kokteil. Crus on need hooajalised ja kokteili maitse täiendab aknast avanevat vaadet.

Restoran pakub autorikööki. Autor on peakokk Mark Keerd, kelle toidu valmistamise viis on isikupärane. Lisaks põhjamaisusele leiab igast roast midagi slaavipärast. Viis maitsemenüü rooga annavad sellest stiilist hea ülevaate.

Tribaut@Cru on kogemus, mida mujal Tallinnas kogeda ei saa. Ka siis, kui ei oleks mingit pakkumist, oleks ööbimine Cru hotellis koos õhtusöögiga Cru restoranis ainulaadne ja Tallinna vanalinnaga hästi seoses olev kogemus. Sobib äraproovimiseks ka nendele, kes igapäevaselt Tallinnas elavad.

Tallinn on, teadagi, mitmepalgeline. Aga niisugust palet ei oleks osanud oodata.

 

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi