Klubi

Tchaikovsky. Varem magnet, nüüd uudis

11. November 2020

Hotell Telegraaf oma restoraniga Tchaikovsky tõmbas varem väliskülalisi ligi otsekui magnetiga. Hotell kannatab välja võrdluse mistahes esindushotelliga kustahes mujal. Restorani puhul tõmmati julgelt paralleele oma maa kõige paremate söögikohtadega. Nüüd on turistid läinud, aga Telegraafi ja Tchaikovsky tase on jäänud.

Tallinna vanalinna muutumine täiesti teistsuguseks on alanud. Restoran Rado on edukas uus tulija. La Bottega jälle mitte vähem edukas vana olija. Leib resto teeb veiniklubi ja pop-up–õhtusööke, kuni tuleb kevadel välja 2.0 kontseptsiooniga. Aga mis saab Tchaikovskyst?

Muutumine ilma muutusteta

 

 

Niisuguse esimesel pilgul kummalisena tunduva uuenemise tee on valinud Tchaikovsky. Kõik näib olevat endine, ainult taldrikud laual uued. Ja see ongi hea piltlik näide selle kohta, kuidas toimub muutumine nii, et seda otsekui ei toimukski.

Restoran on ikka edasi Prantsuse-Vene köök. Peakokk Denis Golik ja restorani juht Juri Brattšik on mõlemad vanad olijad ning tunnevad maja läbi ja lõhki. Denis tuli Tchaikovskysse koos eelmise peakoka Vladislav Djatšukiga. Ja on teinud siin läbi kõik ametid lihtsalt kokast peakokani välja.

Tema esimene otsast lõpuni omapead kokku pandud degustatsioonimenüü on visuaalselt ainult veidi erinev sellest, mida tegi Vladislav. Maitsete ja nende kombinatsioonide poolest aga juba rohkem. Kammkarpi pakub koos marineeritud kõrvitsaga. Peediterriini maitse paneb elama apelsinisorbee ja kitsejuustukreemiga. Homaarileemele lisab maitseüllatuse viinamarja suteé näol.

Kohalikud inimesed, kes on piisavalt maailmataset näinud ja kogeda saanud, avastavad seda nüüd siitsamast Tallinna vanalinnast. Jah, Telegraaf kannatab välja võrdluse maailma kõige paremate hotellidega. Jah, Tchaikovsky ei tee häbi mistahes maa kõige parema restorani kõrval.

 

 

Prantsusmaa on igal pool

 

Joogid, mida toidu kõrvale pakutakse, on muutunud hoopis rohkem. Kunagine külaline eelistas Vana Maailma hinnalist luksust. Praegune külaline on pigem uudishimulik Uue Maailma suhtes. Ja nii nagu on Tchaikovsky Prantsuse-Vene köögiga restoran Tallinnas. Killukest Prantsusmaa veiniilmast leiab igalt maalt, olgu selleks Rumeenia, Ungari, Lõuna-Aafrika või Šveits.

Uue aja uus ilming on see, et maaletoojate veinivalik on tublisti kokku kuivanud nii erinevate etikettide arvu poolest kui ka kogustelt. Seepärast on joogid uue maitsemenüü toitude kõrval juba ühe korra täies koosseisus välja vahetatud. Eelmised müüdi ära ja neidsamu rohkem asemele ei saanud. Kolm aastat veinimüüjana tegutsenud Juri Brattšik on niisuguses olukorras restorani jaoks mees omal kohal.

 

Juri Brattšik ja veinivalik maitsemenüü kõrvale

 

Öö Telegraafis koos õhtusöögiga Tchaikovskys asendab lühikest reisi päris hästi. Kui Nuustakul on käimata, ei maksa Pariisi minna, ütles kunagi kõnekäänd. Uues reaalsuses on vastupidi. Kui Pariisi uudised on kõik juba tuttavaks saanud, leiab neid Nuustakult veel küllaga.

 

Reserveeri laud:

Restoran Tchaikovsky

Vene 9, Tallinn

tchaikovsky@telegraafhotel.com

Telefon: 6000610

 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi