Klubi

Tchaikovsky. Varem magnet, nüüd uudis

11. November 2020

Hotell Telegraaf oma restoraniga Tchaikovsky tõmbas varem väliskülalisi ligi otsekui magnetiga. Hotell kannatab välja võrdluse mistahes esindushotelliga kustahes mujal. Restorani puhul tõmmati julgelt paralleele oma maa kõige paremate söögikohtadega. Nüüd on turistid läinud, aga Telegraafi ja Tchaikovsky tase on jäänud.

Tallinna vanalinna muutumine täiesti teistsuguseks on alanud. Restoran Rado on edukas uus tulija. La Bottega jälle mitte vähem edukas vana olija. Leib resto teeb veiniklubi ja pop-up–õhtusööke, kuni tuleb kevadel välja 2.0 kontseptsiooniga. Aga mis saab Tchaikovskyst?

Muutumine ilma muutusteta

 

 

Niisuguse esimesel pilgul kummalisena tunduva uuenemise tee on valinud Tchaikovsky. Kõik näib olevat endine, ainult taldrikud laual uued. Ja see ongi hea piltlik näide selle kohta, kuidas toimub muutumine nii, et seda otsekui ei toimukski.

Restoran on ikka edasi Prantsuse-Vene köök. Peakokk Denis Golik ja restorani juht Juri Brattšik on mõlemad vanad olijad ning tunnevad maja läbi ja lõhki. Denis tuli Tchaikovskysse koos eelmise peakoka Vladislav Djatšukiga. Ja on teinud siin läbi kõik ametid lihtsalt kokast peakokani välja.

Tema esimene otsast lõpuni omapead kokku pandud degustatsioonimenüü on visuaalselt ainult veidi erinev sellest, mida tegi Vladislav. Maitsete ja nende kombinatsioonide poolest aga juba rohkem. Kammkarpi pakub koos marineeritud kõrvitsaga. Peediterriini maitse paneb elama apelsinisorbee ja kitsejuustukreemiga. Homaarileemele lisab maitseüllatuse viinamarja suteé näol.

Kohalikud inimesed, kes on piisavalt maailmataset näinud ja kogeda saanud, avastavad seda nüüd siitsamast Tallinna vanalinnast. Jah, Telegraaf kannatab välja võrdluse maailma kõige paremate hotellidega. Jah, Tchaikovsky ei tee häbi mistahes maa kõige parema restorani kõrval.

 

 

Prantsusmaa on igal pool

 

Joogid, mida toidu kõrvale pakutakse, on muutunud hoopis rohkem. Kunagine külaline eelistas Vana Maailma hinnalist luksust. Praegune külaline on pigem uudishimulik Uue Maailma suhtes. Ja nii nagu on Tchaikovsky Prantsuse-Vene köögiga restoran Tallinnas. Killukest Prantsusmaa veiniilmast leiab igalt maalt, olgu selleks Rumeenia, Ungari, Lõuna-Aafrika või Šveits.

Uue aja uus ilming on see, et maaletoojate veinivalik on tublisti kokku kuivanud nii erinevate etikettide arvu poolest kui ka kogustelt. Seepärast on joogid uue maitsemenüü toitude kõrval juba ühe korra täies koosseisus välja vahetatud. Eelmised müüdi ära ja neidsamu rohkem asemele ei saanud. Kolm aastat veinimüüjana tegutsenud Juri Brattšik on niisuguses olukorras restorani jaoks mees omal kohal.

 

Juri Brattšik ja veinivalik maitsemenüü kõrvale

 

Öö Telegraafis koos õhtusöögiga Tchaikovskys asendab lühikest reisi päris hästi. Kui Nuustakul on käimata, ei maksa Pariisi minna, ütles kunagi kõnekäänd. Uues reaalsuses on vastupidi. Kui Pariisi uudised on kõik juba tuttavaks saanud, leiab neid Nuustakult veel küllaga.

 

Reserveeri laud:

Restoran Tchaikovsky

Vene 9, Tallinn

tchaikovsky@telegraafhotel.com

Telefon: 6000610

 

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi