Klubi

Salt&Champagne… Metsas

16. Mai 2019

Et ausalt ära rääkida, kuidas kõik alguse sai, tuleb alustada sellest, et Tiina Saltist ning Karl ja Gerda Chocolate&Champagne’ist otsustasid ette võtta väikese pikniku. Ilm oli ilus, päike paistis ja tuult polnud ollagi.

 

 

Alalhoidlike linnaelanikena ei tihanud nad linnast kaugele välja sõita ja varustasid ennast kõige vajalikuga heaks äraolemiseks.

 

 

Mets oli tihe, seepärast ei julgenud nad viimastest majadest metsaveerel väga kaugele minna. Lauake kattis end kiiresti ja olemine sai mõnus. Nüüd tahavad nad seda kogemust ka teistega jagada. 31. mail toimuvale õhtusöögile saab laua reserveerida siin. Mis toimuma hakkab?

 

 

Umbes pooletunnise autosõidu kaugusel kesklinnast valmib kohe väliköök ning lauad kaetakse otse puude vahele. Köögis valmistatakse maikuu kõige viimasel õhtul viis sööki kõigest sellest, mida ümbritsev mets, aed ja põllud pakuvad. Kala, mereande ja liha saab ka. Ürdimarinaadi läheb terve lammas.

Metsabaaris saab olema ohtralt šampanjat nii söögi kõrvale kui niisama joomiseks. Joogid, mille maitsed väike seltskond kohapeal ära proovis ja ka metsapidusöögil lauale tõstavad on… Jean Milani oivalise terroir maitsega Blanc de Blancs.

 

 

Colini tärkava rohelise maitsega Brut. Patrick Soutirani terava mulliga Blanc de Noirs. Francoise Huberti lilleline Brut Rosé.

 

 

Ja Devavry 2012. aastakäigu šampanja, mille tegemise oskused on kogutud ja talletatud viie põlvkonna jooksul.

 

 

Kõik Salt&Champagne’i metsapeost osa ei saa. Kõige rohkem viiskümmend inimest. Kohad saate reserveerida siit.  Muidugi saadab Eesti Maitsete Klubi kohale kaks oma vaatlejat. Kui soovid olla üks nendest, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, keda soovid kaaslasena metsapeole kutsuda.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 22. mail. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi