Klubi

Salt&Champagne… Metsas

16. Mai 2019

Et ausalt ära rääkida, kuidas kõik alguse sai, tuleb alustada sellest, et Tiina Saltist ning Karl ja Gerda Chocolate&Champagne’ist otsustasid ette võtta väikese pikniku. Ilm oli ilus, päike paistis ja tuult polnud ollagi.

 

 

Alalhoidlike linnaelanikena ei tihanud nad linnast kaugele välja sõita ja varustasid ennast kõige vajalikuga heaks äraolemiseks.

 

 

Mets oli tihe, seepärast ei julgenud nad viimastest majadest metsaveerel väga kaugele minna. Lauake kattis end kiiresti ja olemine sai mõnus. Nüüd tahavad nad seda kogemust ka teistega jagada. 31. mail toimuvale õhtusöögile saab laua reserveerida siin. Mis toimuma hakkab?

 

 

Umbes pooletunnise autosõidu kaugusel kesklinnast valmib kohe väliköök ning lauad kaetakse otse puude vahele. Köögis valmistatakse maikuu kõige viimasel õhtul viis sööki kõigest sellest, mida ümbritsev mets, aed ja põllud pakuvad. Kala, mereande ja liha saab ka. Ürdimarinaadi läheb terve lammas.

Metsabaaris saab olema ohtralt šampanjat nii söögi kõrvale kui niisama joomiseks. Joogid, mille maitsed väike seltskond kohapeal ära proovis ja ka metsapidusöögil lauale tõstavad on… Jean Milani oivalise terroir maitsega Blanc de Blancs.

 

 

Colini tärkava rohelise maitsega Brut. Patrick Soutirani terava mulliga Blanc de Noirs. Francoise Huberti lilleline Brut Rosé.

 

 

Ja Devavry 2012. aastakäigu šampanja, mille tegemise oskused on kogutud ja talletatud viie põlvkonna jooksul.

 

 

Kõik Salt&Champagne’i metsapeost osa ei saa. Kõige rohkem viiskümmend inimest. Kohad saate reserveerida siit.  Muidugi saadab Eesti Maitsete Klubi kohale kaks oma vaatlejat. Kui soovid olla üks nendest, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, keda soovid kaaslasena metsapeole kutsuda.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 22. mail. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi