Klubi

Salt&Champagne… Metsas

16. Mai 2019

Et ausalt ära rääkida, kuidas kõik alguse sai, tuleb alustada sellest, et Tiina Saltist ning Karl ja Gerda Chocolate&Champagne’ist otsustasid ette võtta väikese pikniku. Ilm oli ilus, päike paistis ja tuult polnud ollagi.

 

 

Alalhoidlike linnaelanikena ei tihanud nad linnast kaugele välja sõita ja varustasid ennast kõige vajalikuga heaks äraolemiseks.

 

 

Mets oli tihe, seepärast ei julgenud nad viimastest majadest metsaveerel väga kaugele minna. Lauake kattis end kiiresti ja olemine sai mõnus. Nüüd tahavad nad seda kogemust ka teistega jagada. 31. mail toimuvale õhtusöögile saab laua reserveerida siin. Mis toimuma hakkab?

 

 

Umbes pooletunnise autosõidu kaugusel kesklinnast valmib kohe väliköök ning lauad kaetakse otse puude vahele. Köögis valmistatakse maikuu kõige viimasel õhtul viis sööki kõigest sellest, mida ümbritsev mets, aed ja põllud pakuvad. Kala, mereande ja liha saab ka. Ürdimarinaadi läheb terve lammas.

Metsabaaris saab olema ohtralt šampanjat nii söögi kõrvale kui niisama joomiseks. Joogid, mille maitsed väike seltskond kohapeal ära proovis ja ka metsapidusöögil lauale tõstavad on… Jean Milani oivalise terroir maitsega Blanc de Blancs.

 

 

Colini tärkava rohelise maitsega Brut. Patrick Soutirani terava mulliga Blanc de Noirs. Francoise Huberti lilleline Brut Rosé.

 

 

Ja Devavry 2012. aastakäigu šampanja, mille tegemise oskused on kogutud ja talletatud viie põlvkonna jooksul.

 

 

Kõik Salt&Champagne’i metsapeost osa ei saa. Kõige rohkem viiskümmend inimest. Kohad saate reserveerida siit.  Muidugi saadab Eesti Maitsete Klubi kohale kaks oma vaatlejat. Kui soovid olla üks nendest, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, keda soovid kaaslasena metsapeole kutsuda.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 22. mail. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi