Klubi

Restoran Fii ja hotell Sophia

6. September 2019

 

Tartu  kõige uuem hotell Sophia ja väga ambitsioonikas restoran Fii asuvad kesklinnast veidi eemal – Lõunakeskuses. Kas olete nendes käinud? Kui ei ole, siis olete jäänud ilma ühest kõigist senistest täiesti erinevast Tartu kogemusest.

 

 

Restoran Fii lubab kodulehel olla oma külaliste jaoks ebareaalselt hea. Julge lubadus, kas pole? Nende jaoks, kes veel Fiisse ei ole jõudnud, kohe kindlasti. Kuid nende jaoks, kes restos korra või korduvalt on käinud, kõlab see pisut teistmoodi – ei tea kas nad on ikka sama head edasi?

Meie käisime paar päeva tagasi Fiis juba teab mitmendat korda ja just sellesama küsimusega. Kiire vastus: on küll, vahest isegi veidi parem kui varem. Joogi poolest päris kindlasti parem.

 

 

Esimesena äratas huvi veisetartar suitsumunaga. Teame, et Fiis ei ole ükski toit samasugune mujal pakutavate analoogidega. See roog kinnitas meie arvamust. Liha maitse toob eriti hästi esile karulaugust kimchi, mis segatud hakke hulka. Kataifist krõbedik annab täiendava tekstuuri ning trühvlijuust ja pisut seesamiseemneid muudavad roa vastupandamatuks. Sommeljee soovitab kõrvale Paul Masi Cabernet&Cabernet’d ehk seguveini, kus võrdselt Sauvignoni ja Franci. Hea soovitus! 

 

 

Järgmisena proovime suppi Krevett & kookos. Aasiapäraselt ülitummise leemega supp on euroopalikult mereandidest, grillitud pak choi’st ja praetud porrust tulvil, nii et vana Eesti kombe kohaselt seisab lusikas (või pulgad) supi sees püsti. See on tõeline pearoog, mitte mingi lurr! Supi kõrvale pakutakse kokteili Pink Vodka – Smirnoffist, Triple sec’ist, jõhvikasiirupist ja munavalgest kokku segatud mõnusalt värske jõhvikamaitselist jooki.

 

 

Magustoit mahub veel hädavaevu. Otsustame soolakaramelliga leiva kasuks. Leib on vahustatud ja seejärel külmutatud nii, et vaht on seest veidi vedel ning pealt külmalt tahke. Külmutatud vahust poolringi keskel on soolakaramellist jäätis ja kaste. Lisaks veidi värsket pohla ja leivapuru. Kõrvale jälle kokteil. Seekord nimega Flower. Tehtud Crafter’s Flower džinnist, põdrakanepisiirupist ja mulliveest.

Fii peakokk Ken Trahv (pildil vasakul) on veel liiga noor selleks, et oma ideedega paigale püsima jääda. Või – hoidku jumal – taandarenema hakata. Arvata võib, et Fii eristuvatest toitudest saab veel kaua rõõmu tunda.

Restorani verivärske juhataja Siim Kont (pildil paremal) on juba jõudnud hoolt kanda Fii jaoks täiesti järgmisel tasemel veinivaliku eest. Ning on saanud hakkama kokteilikaardiga, millel ainult resto omatöötajate signatuurkokteilid.

 

 

Minimalistlikul moel sisustatud Fii võiks asuda ükskõik kus – Ken Trahvi toidud meelitaksid hea toidu sõbrad ikka kohale. Hotell aga valitakse ikka asukoha järgi. Kui Fii uutest jookidest vaimustuda, siis on hotelli Sophia asukoht kohe restorani kohal ideaalne. Aga kuidas muidu?

Proovime ära! Esimene mulje on Fiiga sarnaselt minimalistlik. Et klient saaks maksta vähem ja nautida rohkem seda, milleks hotell on mõeldud – mugavaks öö veetmiseks kodunt eemal, on ära jäetud kõik, “mis võiks olla, aga ei pea olema”.

See, et siin hotellis ööbides on sul “oma ostukeskus ja oma kino” osutub päris heaks argumendiks ja meie jaoks lõpuks võidab selle, et seekord ei ööbigi Tartu südalinnas. Kui tekib soov sinna kindlasti minna, siis nii tasuta (Lõunakeskuse buss) kui tasuline (linna bussiliinid) transport toimivad piisavalt kiiresti ja ladusalt. Väike jalutuskäik – meie üllatuseks ainult 35-40 minutit pikk – ei tee samuti paha.

Hotell on õhtuti mõnusalt vaikne ning voodid ei jää alla kesklinna kõrgemalt kodeeritud majutuskohtadele. Järgmine kord Tartusse minnes saabki olema paras pähkel pureda, kas ööbida südalinnas või hoopis Sophias!

 

 

Niisugune oli meie kogemus. Aga proovige parem ise! Hotell Sophia ja restoran Fii kostitavad omalt poolt kahte Eesti Maitsed klubilist kolmekäigulise õhtusöögi ning iga käigu juurde sobiva joogiga. Võite valida need söögid-joogid, mis meile meeldisid või hoopis midagi muud. Ja ühe öö ööbimisega kaheses toas hotellis Sophia. Kui soovid proovida, siis:

 

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Hakka jälgima Eesti Maitsete tegemisi Instagramis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FlavoursofEstonia (@flavoursofestonia) on

3. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid kursustele kaasa võtta.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 11. septembril. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi