Klubi

Restoran Fii ja hotell Sophia

6. September 2019

 

Tartu  kõige uuem hotell Sophia ja väga ambitsioonikas restoran Fii asuvad kesklinnast veidi eemal – Lõunakeskuses. Kas olete nendes käinud? Kui ei ole, siis olete jäänud ilma ühest kõigist senistest täiesti erinevast Tartu kogemusest.

 

 

Restoran Fii lubab kodulehel olla oma külaliste jaoks ebareaalselt hea. Julge lubadus, kas pole? Nende jaoks, kes veel Fiisse ei ole jõudnud, kohe kindlasti. Kuid nende jaoks, kes restos korra või korduvalt on käinud, kõlab see pisut teistmoodi – ei tea kas nad on ikka sama head edasi?

Meie käisime paar päeva tagasi Fiis juba teab mitmendat korda ja just sellesama küsimusega. Kiire vastus: on küll, vahest isegi veidi parem kui varem. Joogi poolest päris kindlasti parem.

 

 

Esimesena äratas huvi veisetartar suitsumunaga. Teame, et Fiis ei ole ükski toit samasugune mujal pakutavate analoogidega. See roog kinnitas meie arvamust. Liha maitse toob eriti hästi esile karulaugust kimchi, mis segatud hakke hulka. Kataifist krõbedik annab täiendava tekstuuri ning trühvlijuust ja pisut seesamiseemneid muudavad roa vastupandamatuks. Sommeljee soovitab kõrvale Paul Masi Cabernet&Cabernet’d ehk seguveini, kus võrdselt Sauvignoni ja Franci. Hea soovitus! 

 

 

Järgmisena proovime suppi Krevett & kookos. Aasiapäraselt ülitummise leemega supp on euroopalikult mereandidest, grillitud pak choi’st ja praetud porrust tulvil, nii et vana Eesti kombe kohaselt seisab lusikas (või pulgad) supi sees püsti. See on tõeline pearoog, mitte mingi lurr! Supi kõrvale pakutakse kokteili Pink Vodka – Smirnoffist, Triple sec’ist, jõhvikasiirupist ja munavalgest kokku segatud mõnusalt värske jõhvikamaitselist jooki.

 

 

Magustoit mahub veel hädavaevu. Otsustame soolakaramelliga leiva kasuks. Leib on vahustatud ja seejärel külmutatud nii, et vaht on seest veidi vedel ning pealt külmalt tahke. Külmutatud vahust poolringi keskel on soolakaramellist jäätis ja kaste. Lisaks veidi värsket pohla ja leivapuru. Kõrvale jälle kokteil. Seekord nimega Flower. Tehtud Crafter’s Flower džinnist, põdrakanepisiirupist ja mulliveest.

Fii peakokk Ken Trahv (pildil vasakul) on veel liiga noor selleks, et oma ideedega paigale püsima jääda. Või – hoidku jumal – taandarenema hakata. Arvata võib, et Fii eristuvatest toitudest saab veel kaua rõõmu tunda.

Restorani verivärske juhataja Siim Kont (pildil paremal) on juba jõudnud hoolt kanda Fii jaoks täiesti järgmisel tasemel veinivaliku eest. Ning on saanud hakkama kokteilikaardiga, millel ainult resto omatöötajate signatuurkokteilid.

 

 

Minimalistlikul moel sisustatud Fii võiks asuda ükskõik kus – Ken Trahvi toidud meelitaksid hea toidu sõbrad ikka kohale. Hotell aga valitakse ikka asukoha järgi. Kui Fii uutest jookidest vaimustuda, siis on hotelli Sophia asukoht kohe restorani kohal ideaalne. Aga kuidas muidu?

Proovime ära! Esimene mulje on Fiiga sarnaselt minimalistlik. Et klient saaks maksta vähem ja nautida rohkem seda, milleks hotell on mõeldud – mugavaks öö veetmiseks kodunt eemal, on ära jäetud kõik, “mis võiks olla, aga ei pea olema”.

See, et siin hotellis ööbides on sul “oma ostukeskus ja oma kino” osutub päris heaks argumendiks ja meie jaoks lõpuks võidab selle, et seekord ei ööbigi Tartu südalinnas. Kui tekib soov sinna kindlasti minna, siis nii tasuta (Lõunakeskuse buss) kui tasuline (linna bussiliinid) transport toimivad piisavalt kiiresti ja ladusalt. Väike jalutuskäik – meie üllatuseks ainult 35-40 minutit pikk – ei tee samuti paha.

Hotell on õhtuti mõnusalt vaikne ning voodid ei jää alla kesklinna kõrgemalt kodeeritud majutuskohtadele. Järgmine kord Tartusse minnes saabki olema paras pähkel pureda, kas ööbida südalinnas või hoopis Sophias!

 

 

Niisugune oli meie kogemus. Aga proovige parem ise! Hotell Sophia ja restoran Fii kostitavad omalt poolt kahte Eesti Maitsed klubilist kolmekäigulise õhtusöögi ning iga käigu juurde sobiva joogiga. Võite valida need söögid-joogid, mis meile meeldisid või hoopis midagi muud. Ja ühe öö ööbimisega kaheses toas hotellis Sophia. Kui soovid proovida, siis:

 

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Hakka jälgima Eesti Maitsete tegemisi Instagramis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FlavoursofEstonia (@flavoursofestonia) on

3. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid kursustele kaasa võtta.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 11. septembril. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi