San Felice restoranis Lucca
Lucca on üks paremaid ilusa ilma restorane Eestis. Oma terrassi ja hooviga söögikoht jääb lausa teepeale ette nendele, kes Tallinnast Rannamõisa teed mööda välja või seda teedpidi Tallinna sõidavad.
Lucca ei ole juhuslik nimi. Seos Itaalia ja Vahemerega on isegi suurem, kui restorani kohal pangapealsel asuva Lucca külaga. Nimelt on Lucca kvaliteetse veinivaliku rõhuasetus suuresti Itaalial ja ise Eestisse imporditud. Söögi poolest on Lucca kuulunud alati siinsete itaaliapäraste restoranide etteotsa.
San Felice Vermentino nautimiseks selle aasta ilusal suvel on restoran Lucca suurepärane koht. Peakokk Priidik Räis soovitab restorani menüüst valida selle veini kõrvale lõhe tartari ja vongole pasta.
Degustatsioon
Enoteca Luccas saab proovida 7 erinevat San Felice veini 15 euro eest. Nendel, kes degustatsiooni ette võtavad, on alustuseks hea teada järgmist:
San Felice Vermentino on lihtne valge suvevein igapäevaseks tarbimiseks. Selle viinamarjasordi poolest on ennekõike tuntud Sardiinia saar, kust tulevad jõulised ja õlised Vermentinod. San Felice Toskaana rannikuäärse istanduse Vermentino on teistsugune, vähem jõuline ja õline ning rohkem värske ja erksama happesusega.
Chianti Classico on kõige esimene vein, mida San Felice hakkas valmistama. Koos Firenze ülikooliga eksperimenteerib veinikoda iidsete Toskaana viinamarjasortidega ning proovib kõige potentsiaalikamaid nendest taaselustada. Üks niisugune sort on Punitello, mille kolm istikut leiti mahajäänud kloostri varemetest. San Felice Chianti Classico on peamiselt Sangiovese marjast, kuid sisaldab ka pisut sedasama Punitellot.
San Felicel on veel kaks rariteetsemat ja hinnalisemat Chianti Classicot. Reserva silti ilustab Vesello Tiziano keskaegne maal Siena sõdalasest. Sellega on kõik oluline veini kohta öeldud. Gran Selezione on selle regiooni veinikunsti kõige kõrgem tipp. Tegemist on ainult ühe kindla istanduse viinamarjadega ning igal aastal otsustab konsortsium degusteerimise tulemusena, missugustele veinidele see tunnustus antakse.
Campogiovanni valdus asub hinnatud Montalcino piirkonnas. Rosso de Montalcino – istanduse kõige lihtsam vein. Pärast viinamarjade korjamist need selekteeritakse. Kõige paremad lähevad Brunelloks, kõik ülejäänud Rossoks. Kui on kehv aasta ja väga häid marju vähem, siis Brunellot ei tehta ja Rosso on eriliselt kvaliteetne. 2013. aastakäik on üks niisugustest. Decanter tunnistas selle aastakäigu Rosso de Montalcino oma klassi parimaks. 2012 oli jälle hea aasta. Brunellot tehti siis 70 000 pudelit. See vein on maailmas siiski nii hinnatud, et Eestisse jõuab igal aastal kõigest 30-40 pudelit.
Degusteerimise pärl on Vigorello. Kolme viinamarja – Cabernet, Merlot, Petit Verdot – seguvein. Kuulub super-Toskaana klassifikatsiooni ning on kõige hinnatum selles klassis Chianti Classico regioonis. Võrreldes kõige tuntumate super-toskaanlaste, Sassicaiadega, on Vigorello taskukohasema hinnaga.
San Felice La Bottegas
Jälgi meid