Klubi

Maitsev august. Kolmas nädal

17. August 2020

 

Suve lõpp on lähedal. Aga missugusena seda mäletam jääme? Päikesepaistelisena? Küllap. Kuid kindlasti heamaitselisena. Ainuüksi selle nädalaga võib saada niisugused maitsed suhu, mis püsivad seal kaua.

 

Lõuna- ja Lääne-Eesti maitsete tippkohtumine

 

Koit Uustalu, GMP Pühajärve restorani peakokk

 

Koit on tõeline maitsevõlur. Pühajärve restorani tõstis ta kiiresti kõige paremate sekka Eestis. Millega? Sellega, et niisuguseid maitseid suudavad kohalikest toorainetest välja võluda haruharvad kokad. Loe meie muljetest Pühajärve restoranist eelmisel suvel siit.

Sellel reedel sõidab Koit värskelt korjatud saadustega läbi terve Eesti Muhumaale. Seal on tema jaoks valmis pandud veidi kohalikku kraami ka. Kõigest sellest sünnib unustamatu õhtusöök, millele saab laua reserveerida siin.

Koguvale on hea toidu sõpradel asja ka järgmise nädala reedel. Siis teeb seal süüa Silver Saa Tallinna restoranist Ore.

 

Jahu resto on (ajutiselt) trühvlimaitseline

 

 

Kätte jõudis nende aeg, kelle jaoks trühvli maitsest paremat ei ole olemas. Jahu resto pakub kolme rooga suvise musta trühvliga niikaua, kuni trühvleid jätkub.

Spargel brioši ja Benedicti moodi munaga on juba hõrgutis iseenesest, aga tuleb tunnistada, et trühvli lisamisega muutub paremaks kõik. Isegi see roog. Burrata juustuga ja trühvlikreemiga pitsa on küpsetatud Jahu tuntud headuses (loe: pretendent linna parimaks). Aga pealeriivitud trühvel muudab selle vastupandamatuks. Reginette pasta kukeseentega ja samuti värske trühvliga on pastasõprade unistus. Kõigi kolme väärika roa juurde soovitatakse mitte vähemväärikat jooki. Kes hiljaks jääb, see ilma jääb!

 

 

White Guide soovitab – Love Mussels

 

Andrei Šmakov ja Dmitri Feodorov Love Musselsi köögis

Veidi enne pandeemiat Tallinnas Mere puiesteel avatud restoran Love Mussels on uus tuul Eesti restoranimaastikul. Baariletist tellimise printsiibil töötava resto hinna ja kvaliteedi suhe on eeskujulik. Andrei Šmakov ja Dmitri Feodorov on ühed kõige tuntumad kokad Moskvas. Nende sealne restoran kuulub Venemaa tippu. Küllap põhjustab nende Tallinna resto kõneainet Eestis ka.

Yakitori – jälle avatud

 

 

Taas avas uksed Yakitori Tallinn. Jaapani toidu sõbrad on oodatud kolmel õhtul nädalas – neljapäeval, reedel ja laupäeval.

Ja veel…

 

 

Põhjaka mõis on avatud kolmapäevast pühapäevani veel selle kuu lõpuni. Sealt edasi juba hoopis harvemini.

Kolmapäeval on Pärnu Rannahotelli restoranis Minuty õhtusöök ja Tallinna hotellis Telegraaf peetakse terrassipdu Moeti šampanjaga.

Laupäeval serveeritakse Rae Golfi restoranis Tuulte Maa kolme koka poolt looduse 3 maitset.

Laupäeval ja pühapäeval on Peipsi ääres kolmas Peipsi Toidu Tänav.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi