Klubi

Maitsenädal 44

28. Oktoober 2019

Algava maitsenädala keskmes on joogid. Ainult kaks nädalat ongi jäänud Eesti Joogifestivalini, mis toimub kärgürituse Ideas / Flavours / Experiences raames Kultuurikatlas 11. novembril. Hakkame valmistuma!

Erilised vahuveinid restoranis Mantel ja Korsten

 

Lõuna-Aafrika klassikalisel meetodil valmistatud vahuveinid konkureerivad paremate šampanjadega väga edukalt. Sealse ikoonilise veinimaja Graham Beck esindaja on Eestis käimas koos päris eriliste jookidega. Neli aastakäiguvahuveini ja roosa lõpetuseks koos viie spetsiaalselt jookidega sobima valmistatud roaga Roman Zaštšerinskilt ja Igor Andrejevilt! Elamus on kindlasti palju enam väärt hinnast, mida selle eest küsitakse. Ürituse leiad siit

 

Restorani Salt ning Chocolate&Champagne’i pöörane šampanjapidu

 

Aga nendele, kes šampanjasid teistest vahuveinidest konkurentsitult paremaks peavad, on oma pidu kohe järgmisel päeval, 31. oktoobril. Salt läheb jälle oma restoraniruumidest välja ja külla Põhjala kõige suuremasse šampanjalattu, mida valvab pildil olev kivisõdur. Laovarud võetakse põhjalikult ette.

Tegemist on sürreaalse paigaga, mille kohta käivaid juttusid mitte keegi uskuda ei taha, enne kui on oma silmaga ära näinud. Ja pidu, mida kavandatakse, väärib seda asukohta. Teist sarnast üritust ei tule vist mitte kunagi. Tutvu üritusega siin.

 

Restoranide Barr ja Koma ühine õhtusöök

 

Kopenhaagenis legendaarse restorani Noma endistes ruumides asub nüüd õllerestoran Barr. Täpselt samal ajal, kui Noma vanadest ruumidest välja kolis, sai ühest restoranist restoranide grupp. Sellesse Noma gruppi kuulub ka Barr.

Kuidas oleks kõrvutada Põhjala kõige paremad oskused Eesti omadega? Just seda me teemegi. Ja maksimaalselt 50 inimest saavad seda kogeda 9. novembril. Steffi Künnapu ja Daanius Aas (pildil) restoranist Koma võõrustavad Barri peakokka Thorsten Schmidti. Pühaste õlled on kõrvuti Taani kõige paremate kesvamärjukestega. Kumbki restoran pakub kolm erinevat toitu omamaiste õlledega paaris. Piletid tulevad müügile homme. Loe lisaks siit.

 

Marko Kovac ja naturaalveinid Jahu restos

 

Naturaalveinide guru Marko Kovac (tema korraldab Viinis iga-aastast naturaalveinide salongi Karakterre) tuleb Tallinnasse Eesti Joogifestivalile meie jooke mekkima. Eelmisel õhtul, 10. novembril, leiab aga Marko Jahu restoranist. Veinijutte ja erilisi veine, millega Jahu sobitab neli rooga, jätkub kauemaks. Piletid tulevad müügile kohe.

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi