Klubi

Maitsenädal 44

28. Oktoober 2019

Algava maitsenädala keskmes on joogid. Ainult kaks nädalat ongi jäänud Eesti Joogifestivalini, mis toimub kärgürituse Ideas / Flavours / Experiences raames Kultuurikatlas 11. novembril. Hakkame valmistuma!

Erilised vahuveinid restoranis Mantel ja Korsten

 

Lõuna-Aafrika klassikalisel meetodil valmistatud vahuveinid konkureerivad paremate šampanjadega väga edukalt. Sealse ikoonilise veinimaja Graham Beck esindaja on Eestis käimas koos päris eriliste jookidega. Neli aastakäiguvahuveini ja roosa lõpetuseks koos viie spetsiaalselt jookidega sobima valmistatud roaga Roman Zaštšerinskilt ja Igor Andrejevilt! Elamus on kindlasti palju enam väärt hinnast, mida selle eest küsitakse. Ürituse leiad siit

 

Restorani Salt ning Chocolate&Champagne’i pöörane šampanjapidu

 

Aga nendele, kes šampanjasid teistest vahuveinidest konkurentsitult paremaks peavad, on oma pidu kohe järgmisel päeval, 31. oktoobril. Salt läheb jälle oma restoraniruumidest välja ja külla Põhjala kõige suuremasse šampanjalattu, mida valvab pildil olev kivisõdur. Laovarud võetakse põhjalikult ette.

Tegemist on sürreaalse paigaga, mille kohta käivaid juttusid mitte keegi uskuda ei taha, enne kui on oma silmaga ära näinud. Ja pidu, mida kavandatakse, väärib seda asukohta. Teist sarnast üritust ei tule vist mitte kunagi. Tutvu üritusega siin.

 

Restoranide Barr ja Koma ühine õhtusöök

 

Kopenhaagenis legendaarse restorani Noma endistes ruumides asub nüüd õllerestoran Barr. Täpselt samal ajal, kui Noma vanadest ruumidest välja kolis, sai ühest restoranist restoranide grupp. Sellesse Noma gruppi kuulub ka Barr.

Kuidas oleks kõrvutada Põhjala kõige paremad oskused Eesti omadega? Just seda me teemegi. Ja maksimaalselt 50 inimest saavad seda kogeda 9. novembril. Steffi Künnapu ja Daanius Aas (pildil) restoranist Koma võõrustavad Barri peakokka Thorsten Schmidti. Pühaste õlled on kõrvuti Taani kõige paremate kesvamärjukestega. Kumbki restoran pakub kolm erinevat toitu omamaiste õlledega paaris. Piletid tulevad müügile homme. Loe lisaks siit.

 

Marko Kovac ja naturaalveinid Jahu restos

 

Naturaalveinide guru Marko Kovac (tema korraldab Viinis iga-aastast naturaalveinide salongi Karakterre) tuleb Tallinnasse Eesti Joogifestivalile meie jooke mekkima. Eelmisel õhtul, 10. novembril, leiab aga Marko Jahu restoranist. Veinijutte ja erilisi veine, millega Jahu sobitab neli rooga, jätkub kauemaks. Piletid tulevad müügile kohe.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi