Klubi

Maitsenädal 44

28. Oktoober 2019

Algava maitsenädala keskmes on joogid. Ainult kaks nädalat ongi jäänud Eesti Joogifestivalini, mis toimub kärgürituse Ideas / Flavours / Experiences raames Kultuurikatlas 11. novembril. Hakkame valmistuma!

Erilised vahuveinid restoranis Mantel ja Korsten

 

Lõuna-Aafrika klassikalisel meetodil valmistatud vahuveinid konkureerivad paremate šampanjadega väga edukalt. Sealse ikoonilise veinimaja Graham Beck esindaja on Eestis käimas koos päris eriliste jookidega. Neli aastakäiguvahuveini ja roosa lõpetuseks koos viie spetsiaalselt jookidega sobima valmistatud roaga Roman Zaštšerinskilt ja Igor Andrejevilt! Elamus on kindlasti palju enam väärt hinnast, mida selle eest küsitakse. Ürituse leiad siit

 

Restorani Salt ning Chocolate&Champagne’i pöörane šampanjapidu

 

Aga nendele, kes šampanjasid teistest vahuveinidest konkurentsitult paremaks peavad, on oma pidu kohe järgmisel päeval, 31. oktoobril. Salt läheb jälle oma restoraniruumidest välja ja külla Põhjala kõige suuremasse šampanjalattu, mida valvab pildil olev kivisõdur. Laovarud võetakse põhjalikult ette.

Tegemist on sürreaalse paigaga, mille kohta käivaid juttusid mitte keegi uskuda ei taha, enne kui on oma silmaga ära näinud. Ja pidu, mida kavandatakse, väärib seda asukohta. Teist sarnast üritust ei tule vist mitte kunagi. Tutvu üritusega siin.

 

Restoranide Barr ja Koma ühine õhtusöök

 

Kopenhaagenis legendaarse restorani Noma endistes ruumides asub nüüd õllerestoran Barr. Täpselt samal ajal, kui Noma vanadest ruumidest välja kolis, sai ühest restoranist restoranide grupp. Sellesse Noma gruppi kuulub ka Barr.

Kuidas oleks kõrvutada Põhjala kõige paremad oskused Eesti omadega? Just seda me teemegi. Ja maksimaalselt 50 inimest saavad seda kogeda 9. novembril. Steffi Künnapu ja Daanius Aas (pildil) restoranist Koma võõrustavad Barri peakokka Thorsten Schmidti. Pühaste õlled on kõrvuti Taani kõige paremate kesvamärjukestega. Kumbki restoran pakub kolm erinevat toitu omamaiste õlledega paaris. Piletid tulevad müügile homme. Loe lisaks siit.

 

Marko Kovac ja naturaalveinid Jahu restos

 

Naturaalveinide guru Marko Kovac (tema korraldab Viinis iga-aastast naturaalveinide salongi Karakterre) tuleb Tallinnasse Eesti Joogifestivalile meie jooke mekkima. Eelmisel õhtul, 10. novembril, leiab aga Marko Jahu restoranist. Veinijutte ja erilisi veine, millega Jahu sobitab neli rooga, jätkub kauemaks. Piletid tulevad müügile kohe.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi