Klubi

Maitsenädal 44

28. Oktoober 2019

Algava maitsenädala keskmes on joogid. Ainult kaks nädalat ongi jäänud Eesti Joogifestivalini, mis toimub kärgürituse Ideas / Flavours / Experiences raames Kultuurikatlas 11. novembril. Hakkame valmistuma!

Erilised vahuveinid restoranis Mantel ja Korsten

 

Lõuna-Aafrika klassikalisel meetodil valmistatud vahuveinid konkureerivad paremate šampanjadega väga edukalt. Sealse ikoonilise veinimaja Graham Beck esindaja on Eestis käimas koos päris eriliste jookidega. Neli aastakäiguvahuveini ja roosa lõpetuseks koos viie spetsiaalselt jookidega sobima valmistatud roaga Roman Zaštšerinskilt ja Igor Andrejevilt! Elamus on kindlasti palju enam väärt hinnast, mida selle eest küsitakse. Ürituse leiad siit

 

Restorani Salt ning Chocolate&Champagne’i pöörane šampanjapidu

 

Aga nendele, kes šampanjasid teistest vahuveinidest konkurentsitult paremaks peavad, on oma pidu kohe järgmisel päeval, 31. oktoobril. Salt läheb jälle oma restoraniruumidest välja ja külla Põhjala kõige suuremasse šampanjalattu, mida valvab pildil olev kivisõdur. Laovarud võetakse põhjalikult ette.

Tegemist on sürreaalse paigaga, mille kohta käivaid juttusid mitte keegi uskuda ei taha, enne kui on oma silmaga ära näinud. Ja pidu, mida kavandatakse, väärib seda asukohta. Teist sarnast üritust ei tule vist mitte kunagi. Tutvu üritusega siin.

 

Restoranide Barr ja Koma ühine õhtusöök

 

Kopenhaagenis legendaarse restorani Noma endistes ruumides asub nüüd õllerestoran Barr. Täpselt samal ajal, kui Noma vanadest ruumidest välja kolis, sai ühest restoranist restoranide grupp. Sellesse Noma gruppi kuulub ka Barr.

Kuidas oleks kõrvutada Põhjala kõige paremad oskused Eesti omadega? Just seda me teemegi. Ja maksimaalselt 50 inimest saavad seda kogeda 9. novembril. Steffi Künnapu ja Daanius Aas (pildil) restoranist Koma võõrustavad Barri peakokka Thorsten Schmidti. Pühaste õlled on kõrvuti Taani kõige paremate kesvamärjukestega. Kumbki restoran pakub kolm erinevat toitu omamaiste õlledega paaris. Piletid tulevad müügile homme. Loe lisaks siit.

 

Marko Kovac ja naturaalveinid Jahu restos

 

Naturaalveinide guru Marko Kovac (tema korraldab Viinis iga-aastast naturaalveinide salongi Karakterre) tuleb Tallinnasse Eesti Joogifestivalile meie jooke mekkima. Eelmisel õhtul, 10. novembril, leiab aga Marko Jahu restoranist. Veinijutte ja erilisi veine, millega Jahu sobitab neli rooga, jätkub kauemaks. Piletid tulevad müügile kohe.

Veel

Kõige paremini süüa saab Truutal!

Seda meest mäletate? Kõigepealt pani Margo Paluoja köögikunst inimesed sõitma Viljandisse Fellinisse pelgalt hea toidu pärast. Siis sai Parrot MiniBarist Eesti üks kõige erilisemaid restorane kohe, kui Margo sealses köögis toimetama hakkas. Tema oma restoran Yakitori oli juba ulmeliselt hea, ainult Eesti ajaarvamisest pikalt...
Loe edasi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi