Klubi

Maitsenädal 2

6. Jaanuar 2020

Uus aasta algab loomulikult uute maitsetega. Ja kui aasta ise tuleb samasugune nagu on aasta algus, siis saab olema küll üks vägev aasta!

 

Šampanja restoranis Seitseteist

 

 

Tagantjärele räägitakse, et selle aastavahetuse pillerkaar oli üks suuremaid ja lustlikumaid läbi aegade. Hellitasite ennast šampanjaga ära ja nüüd on raske vähem õilsate jookide juurde tagasi pöörduda? Seda ei peagi ilmtingimata tegema. Restoran-vinoteek Seitseteist pakub seda jooki hindadega alates 7.50 eurot pokaal ja 37.50 eurot pudel.

 

Nädala elamus – NADA by Fotografiska avaõhtusöögid

 

 

Fotografiska restoran on avamisest saadik üks kõige populaarsemaid Eestis. Istekohtasid on siin ohtralt, kuid vabasid napib alati. Fotografiska pakub avastusi maitsemaailmas ning küllap suudab muuta isegi eestlaste toitumisharjumusi. Maitsvamaks ja teadlikumaks.

Restoran teeb toitu zero waste-põhimõttel nii, et jääke ei jää mitte mingisuguseid. Sellest räägivad paljud, kuid selle põhimõtte järgi ise tegutsevad vähesed. Oleks ju väga huvitav teada, kuidas niisugused toidud sünnivad?

Nüüd on see võimalik! Sellel neljapäeval avab Fotografiska uue restorani – NADA by Fotografiska. Aadress ja kõrgus on samad, mis suvel avatud restoranil, aga kontseptsioon ja ruum on restol uued. See on omamoodi versioon peakoka lauast, mis kaetakse edaspidi ainult reedeti ja laupäeviti (välja arvatud iga kuu viimane reede ja laupäev) roogadega, mida restorani tavamenüüst ei leia.  Selles lauas saab kogeda inspiratsiooni ja ideid, mis parasjagu on restorani ning peakoka Peeter Piheli jaoks aktuaalsed. Selleks kogemuseks tuleb varuda aega, sest maitseid ja käike koguneb kindlasti üle 15.

Söögid sobitatakse jookidega restorani veinikeldrist ja baarist (ka mittealkohoolsetega).

Restorani menüüst (nüüd ja edaspidi) on kindlalt ette teada vaid see, et lauale pannakse hooajalised toorained. Kõik muu selgub kohapeal. Sageli saab nendel õhtutel köögis Peetri kõrval olema külaliskokk.

Kohe avaõhtusöögil nii ongi. Londoni stuudio-restoranist Plates on külas Kirk Haworth. Plates on toiduloomingu-stuudio, mis restoranina töötab vaid nädalavahetustel. Kirk tegutseb ka selle nimel, et töötamine restoranides muutuks praegusest vähem kontimurdvaks.  Avaõhtu on praeguseks välja müüdud, aga 11. jaanuaril on järgmine võimalus NADA kogemusest osa saada.

NADA-l on veel ka teine tahk. Teadlikuma publiku inspireerimiseks on ellu kutsutud Nada Talks by Fotografiska, kus arutatakse, kuidas restoranivaldkond võiks ja peaks ajas muutuma. Esimesest vestlusest on võimalik isiklikult osa saada. Kui kohale tulla ei ole võimalik, saab jutuajamisest kuulata podcast’i. Stay tuned!

 

 

Nädala soovitus – Yakitori

 

 

Eestis uutmoodi maitseelamusi pakub ka hiljuti Tallinnas Pronksi tänavas avatud restoran Yakitori. Jaapani restoranid on praegu igal pool väga populaarsed. Selle maa toidukultuuri mõju tervele maailmale ei ole võimalik alahinnata. Vaadake kasvõi, mis toimub praegu Pariisis!

Tallinnas kohapeal saab päris algupäraseid maailma maitseid veel vähe tunda. Tundkem nendest rõõmu!

 

Rösti meistriklassid

 

 

Kutsemeisterlikkus on keeruline teema. Vähe on neid, kes soovivad oma kõige paremaid oskuseid teistega jagada. Et Eesti esi-pagarikoda Röst seda teeb, on väga kiiduväärne. Kiiremad on kõik seni saadaolevad kohad juba ära krabanud, kuid järgmised teadmistejagamised on tulemas. Ärge siis ilma jääge!

 

Madrid Fusion – kõige värskemad trendid

 

Järgmise nädala alguses kogunevad Madriidis need, kellel toidumaailma kõige uuemate suundade vastu on ametialane huvi. Üle kolmesaja tipp-profi kõigilt maailma kontinentidelt jagavad oma teadmisi. Eesti teravamad pliiatsid on samuti kohal. Esialgu veel kogemusi ammutamas. Varsti – loodetavasti – neid ka jagamas.

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi