Klubi

Maitsenädal 13.-20. mai

13. Mai 2019

Fävikeni viimased päevad

 

 

Uued restoranid avatakse tihti suurte rõõmupidudega. Oma aja äraelanud restoranid suletakse enamasti vaikuses. Otsekui oleks piinlik.

Möödunud aastal lõpetas Soomes tegevuse üks nende kõige paremaid restorane Finnjävel. Lõpetas rõõmupeoga. Sest kohe avamise päeval oli teada antud ka see kuupäev, millal restoran suletakse. Nii elas Finnjävel rõõmsalt esimesest päevast peale ja kõige viimaseni välja. Ühtedel inimestel sai läbitud üks eluetapp. See oli oluline aeg nii restorani tegijatele kui selle külalistele. Restorani sulgemine ei pea olema kurb, vaid pigem loomulik sündmus.

Just niisugusena on õige võtta möödunud nädalast infot selle kohta, et aasta lõpuks sulgeb uksed kõige erilisem restoran Rootsis – Fäviken. See on üks esimesi restoranimaailma tippudest, kuhu Eesti kokad pääsesid tööle ja endale nime tegema. Fävikenile sarnast restorani Rootsis küllap keegi enam tegema ei hakka, seepärast kasutage võimalust saada osa ajaloost ja käige seal veel(kord) ära, kuni selleks võimalus.

Viis aastat tagasi võtsime julguse võrrelda Fävikeni meie Tammuri taluga (pildil). On meilgi omad erilised kohad. Mis siis, et mitte nii maailmakuulsad.

Igapäevarestoran Ragu

 

 

Visalt taandub Eestis arvamus, et restoran on eriline koht eriliste sündmuste tähistamiseks, mitte lihtsalt koht kodunt väljas söömiseks. Eks restoranid annavad selleks ise põhjust ka. Söömine restoranis ei ole ju lihtsalt kõhutäitmine. See PEAB olema elamus, sest muidu ei panda restorani olemasolu tähelegi.

Hiljuti avatud Ragu elamusi pakkuma ei pretendeeri. Teeb uksed lahti siis, kui teised restod magavad veel sügavat und, hommikul kell 8. Ja suuremal osal nädalapäevadest sulgeb uksed samal ajal õhtul ehk siis, kui teistes restoranides on melu just käima hakkamas.

Ragu pakub igapäevaseid koduseid toitusid. Need maitsevad head ja on hinna poolest taskukohased. Ragus võib tõepoolest käia kasvõi iga päev. Vähemalt alati siis, kui ise kodus söögitegemiseks tuju või tahtmine puudub.

Tegelikult on Tallinnas veel üks sarnane restoran – Eyja. Huvitaval kombel asuvad need restoranid veel ka teineteisele päris lähedal. Vahelduseks nendele, kes söövadki iga päev kodunt väljas.

Radios voolab roosa vein

 

 

Kevad (ja kõige parem aeg roosa veini nautimiseks) on lõpuks ometi käes. Varakevad paneb veed voolama. Radio paneb oma üritusega Non Stop Rosé voolama roosa veini. Olge kohal!

Neljapäeval toimub veel ka Rein Kasela Veinitoa veiniõhtusöök restoranis Monaco.

 

6-aastane Hapsal Dietrich!

 

 

Reedel peab oma kuuendat sünnipäeva Hapsal Dietrich. Minge kindlasti! Nende uuenenud menüüs on mitu huvitavat toitu juures. Just eile proovisime!

 

Ribe mereannid Viirelaiul

 

 

Laupäeval on Haapsalust hea sõita edasi Viirelaiule. Seal pakub Ribe õhtusööki mereandidest. Nende lohutuseks, kes peavad leppima nädalavahetusega Tallinnas, on Kalamaja päevad ja Viski Show.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi