Klubi

Maitsenädal 13.-20. mai

13. Mai 2019

Fävikeni viimased päevad

 

 

Uued restoranid avatakse tihti suurte rõõmupidudega. Oma aja äraelanud restoranid suletakse enamasti vaikuses. Otsekui oleks piinlik.

Möödunud aastal lõpetas Soomes tegevuse üks nende kõige paremaid restorane Finnjävel. Lõpetas rõõmupeoga. Sest kohe avamise päeval oli teada antud ka see kuupäev, millal restoran suletakse. Nii elas Finnjävel rõõmsalt esimesest päevast peale ja kõige viimaseni välja. Ühtedel inimestel sai läbitud üks eluetapp. See oli oluline aeg nii restorani tegijatele kui selle külalistele. Restorani sulgemine ei pea olema kurb, vaid pigem loomulik sündmus.

Just niisugusena on õige võtta möödunud nädalast infot selle kohta, et aasta lõpuks sulgeb uksed kõige erilisem restoran Rootsis – Fäviken. See on üks esimesi restoranimaailma tippudest, kuhu Eesti kokad pääsesid tööle ja endale nime tegema. Fävikenile sarnast restorani Rootsis küllap keegi enam tegema ei hakka, seepärast kasutage võimalust saada osa ajaloost ja käige seal veel(kord) ära, kuni selleks võimalus.

Viis aastat tagasi võtsime julguse võrrelda Fävikeni meie Tammuri taluga (pildil). On meilgi omad erilised kohad. Mis siis, et mitte nii maailmakuulsad.

Igapäevarestoran Ragu

 

 

Visalt taandub Eestis arvamus, et restoran on eriline koht eriliste sündmuste tähistamiseks, mitte lihtsalt koht kodunt väljas söömiseks. Eks restoranid annavad selleks ise põhjust ka. Söömine restoranis ei ole ju lihtsalt kõhutäitmine. See PEAB olema elamus, sest muidu ei panda restorani olemasolu tähelegi.

Hiljuti avatud Ragu elamusi pakkuma ei pretendeeri. Teeb uksed lahti siis, kui teised restod magavad veel sügavat und, hommikul kell 8. Ja suuremal osal nädalapäevadest sulgeb uksed samal ajal õhtul ehk siis, kui teistes restoranides on melu just käima hakkamas.

Ragu pakub igapäevaseid koduseid toitusid. Need maitsevad head ja on hinna poolest taskukohased. Ragus võib tõepoolest käia kasvõi iga päev. Vähemalt alati siis, kui ise kodus söögitegemiseks tuju või tahtmine puudub.

Tegelikult on Tallinnas veel üks sarnane restoran – Eyja. Huvitaval kombel asuvad need restoranid veel ka teineteisele päris lähedal. Vahelduseks nendele, kes söövadki iga päev kodunt väljas.

Radios voolab roosa vein

 

 

Kevad (ja kõige parem aeg roosa veini nautimiseks) on lõpuks ometi käes. Varakevad paneb veed voolama. Radio paneb oma üritusega Non Stop Rosé voolama roosa veini. Olge kohal!

Neljapäeval toimub veel ka Rein Kasela Veinitoa veiniõhtusöök restoranis Monaco.

 

6-aastane Hapsal Dietrich!

 

 

Reedel peab oma kuuendat sünnipäeva Hapsal Dietrich. Minge kindlasti! Nende uuenenud menüüs on mitu huvitavat toitu juures. Just eile proovisime!

 

Ribe mereannid Viirelaiul

 

 

Laupäeval on Haapsalust hea sõita edasi Viirelaiule. Seal pakub Ribe õhtusööki mereandidest. Nende lohutuseks, kes peavad leppima nädalavahetusega Tallinnas, on Kalamaja päevad ja Viski Show.

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi