Klubi

Maitsenädal 13.-20. mai

13. Mai 2019

Fävikeni viimased päevad

 

 

Uued restoranid avatakse tihti suurte rõõmupidudega. Oma aja äraelanud restoranid suletakse enamasti vaikuses. Otsekui oleks piinlik.

Möödunud aastal lõpetas Soomes tegevuse üks nende kõige paremaid restorane Finnjävel. Lõpetas rõõmupeoga. Sest kohe avamise päeval oli teada antud ka see kuupäev, millal restoran suletakse. Nii elas Finnjävel rõõmsalt esimesest päevast peale ja kõige viimaseni välja. Ühtedel inimestel sai läbitud üks eluetapp. See oli oluline aeg nii restorani tegijatele kui selle külalistele. Restorani sulgemine ei pea olema kurb, vaid pigem loomulik sündmus.

Just niisugusena on õige võtta möödunud nädalast infot selle kohta, et aasta lõpuks sulgeb uksed kõige erilisem restoran Rootsis – Fäviken. See on üks esimesi restoranimaailma tippudest, kuhu Eesti kokad pääsesid tööle ja endale nime tegema. Fävikenile sarnast restorani Rootsis küllap keegi enam tegema ei hakka, seepärast kasutage võimalust saada osa ajaloost ja käige seal veel(kord) ära, kuni selleks võimalus.

Viis aastat tagasi võtsime julguse võrrelda Fävikeni meie Tammuri taluga (pildil). On meilgi omad erilised kohad. Mis siis, et mitte nii maailmakuulsad.

Igapäevarestoran Ragu

 

 

Visalt taandub Eestis arvamus, et restoran on eriline koht eriliste sündmuste tähistamiseks, mitte lihtsalt koht kodunt väljas söömiseks. Eks restoranid annavad selleks ise põhjust ka. Söömine restoranis ei ole ju lihtsalt kõhutäitmine. See PEAB olema elamus, sest muidu ei panda restorani olemasolu tähelegi.

Hiljuti avatud Ragu elamusi pakkuma ei pretendeeri. Teeb uksed lahti siis, kui teised restod magavad veel sügavat und, hommikul kell 8. Ja suuremal osal nädalapäevadest sulgeb uksed samal ajal õhtul ehk siis, kui teistes restoranides on melu just käima hakkamas.

Ragu pakub igapäevaseid koduseid toitusid. Need maitsevad head ja on hinna poolest taskukohased. Ragus võib tõepoolest käia kasvõi iga päev. Vähemalt alati siis, kui ise kodus söögitegemiseks tuju või tahtmine puudub.

Tegelikult on Tallinnas veel üks sarnane restoran – Eyja. Huvitaval kombel asuvad need restoranid veel ka teineteisele päris lähedal. Vahelduseks nendele, kes söövadki iga päev kodunt väljas.

Radios voolab roosa vein

 

 

Kevad (ja kõige parem aeg roosa veini nautimiseks) on lõpuks ometi käes. Varakevad paneb veed voolama. Radio paneb oma üritusega Non Stop Rosé voolama roosa veini. Olge kohal!

Neljapäeval toimub veel ka Rein Kasela Veinitoa veiniõhtusöök restoranis Monaco.

 

6-aastane Hapsal Dietrich!

 

 

Reedel peab oma kuuendat sünnipäeva Hapsal Dietrich. Minge kindlasti! Nende uuenenud menüüs on mitu huvitavat toitu juures. Just eile proovisime!

 

Ribe mereannid Viirelaiul

 

 

Laupäeval on Haapsalust hea sõita edasi Viirelaiule. Seal pakub Ribe õhtusööki mereandidest. Nende lohutuseks, kes peavad leppima nädalavahetusega Tallinnas, on Kalamaja päevad ja Viski Show.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi