Klubi

Maitsenädal 10.-17. juuni

10. Juuni 2019

Rahva Raamatu Restoran&Pood – maailmas ainulaadne!

 

 

Olukorras, kus Tallinna uusi restorane juba pikka aega enam “ei mahu”, sünnib neid ikkagi kogu aeg juurde. Osad sulgevad uksed tööjõunappuse ja muude hädade tõttu. Paljud restod  jäävad praegu pelgalt ideeks, sest idee päriselus ei realiseeru. Ja ikkagi on restoranid, mis kõrvalpilguga vaadatuna avavad uksed mängleva kergusega ning naudivad soosingut esimesest päevast peale.

 

 

Üks niisugune on Rahva Raamatu Resto&Pood. Eestlased olla hullud raamatuid lugema. Küllap peab see paika, sest raamatupoed hakkavad pisitasa muutuma elustiilseteks ajaviitekeskusteks. Et meil osatakse raamatupoode teha maailmatasemel, sellest andis märku Viru Rahva Raamatule omistatud Aasta Raamatupoe tiitel 2016. aastal väga lugupeetud Londoni raamatumessil. Kolm kuud tagasi astuti järgmine samm: Telliskivi linnakus on nüüd raamatukauplus-restoran.

Maailmas niisugusele analooge ei ole ja segi pööras see ka meie tillukese restoranituru. Olukorras, kus häid peakokkasid ei jagu mitte kellelegi, sai Rahva Raamatu ühest töökuulutusest järsku hoopis konkurss. Üle neljakümne tubli koka soovis pääseda raamatukauplusse süüa pakkuma!

Rahva Raamat toimetab raamatuturul otsekui omas kodus. Jah, inimesed ostavad raamatuid järjest rohkem online’ist ja järjest vähem poest. Jah, e-raamat konkureerib paberraamatuga. Aga see ei ole mitte katastroof, vaid võimalus! Rahva Raamatu poed on üha enam kunagises mõistes raamatukogud ja üha vähem poed. Ning see on edasiarengutee esimene etapp. Sest tee viib edasi meelelahutusmaailma. Missugusel moel, sellele saame vastuse siinsamas Tallinnas mõne aja pärast.

Seni tehke tutvust praeguse uudisega kauplus-restoranist. Konkursil sõelale jäänud peakokk Konstantin Jeremejev on väga elevil võimalusest, mille ta on endale kätte võistelnud. Oma kokakäekirja peab ta rahutuks ja eklektiliseks, kogu aeg midagi uut otsivaks. Raamatukaupluse ja restorani ühendamise idee üks autoreid ja realiseerija Viljar Ots ütleb, et restoran pakub maailmakööki ilma piiranguteta.

Nii ongi. Road on koostisainete ja erinevate kokatehnikate rohked, just nagu paksud romaanid. Kui restoranide poolest üliküllusliku Telliskivi vahel nädala alguspäeva pealelõunasel ajal veidi ringi liikuda ja akendest sisse piiluda, siis rahvast jätkub üksikutesse kohtadesse. Küllap seepärast, et need harjumatul ajal söövad inimesed teevad seda raamatukaupluse restoranis!

Mis saab siis, kui restoran laiemat tuntust kogub? Siis restoran laieneb. Ruumid selle jaoks on olemas. Originaalse ideega restoran-kauplus väärib seda, et iga eestlane, kes natukenegi raamatuid loeb, seda kohta ise teaks ning teistele soovitada oskaks.

 

Konstantin Jeremejev

Viljar Ots

 

Rahva Raamatu Restoran&Pood

Telliskivi 60/2

I-hoone

telliskivi@rahvaraamat.ee 

Telefon: 6150544

 

Suvel süüakse hoovis

 

 

Neljapäeva õhtul katab restoran Cru lauad aias. Riviera-õhtusöök laternavalgusel, kus viis rooga koos jookidega maksab 55€. Samal päeval avab Tartu hotelli Antonius restoran oma hooviterrassi pidusöögiga, kus kuus rooga maksavad 49€ ja koos jookidega 79€. 

 

 

Reedel ja laupäeval kokkab Pärnu kodurestoran Kirss Toidul koos tunnustatud peakoka Margo Paluojaga. Jaapani maitseid täis õhtu maksab 49€.

 

 

Laupäeval võõrustab tuliuus Jahu resto (kunagise Apelsini Raudtee ruumides Balti Jaama Turu taga) Eesti esigurmaani Aleksandr Gnutovit ning Usbeki köögi spetsialisti Hakim Ganijevit. Nii maitsvat pilaffi ei ole Eestis vist varem söödudki.

 

 

Laupäeval on restoranis Mon Repos Moet&Chandon Grand Day.

 

 

Laupäeval toimub Koma restos järgmine nende kuulsate õlleõhtusöökide sarjast. Toidud  sobitatakse Lehe Pruulikoja õlledega.

 

Veel

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi