Klubi

Maitseme taset. Maailmataset

4. Aprill 2019

Möödunud aasta septembris kirjutasime tutvustuse “Koma resto – uus tase“. Rõõmustasime, et niisuguseid restorane võib kogu maailmas üles lugeda kahe käe sõrmedel. Sealt edasi astume ikka aeg-ajalt Koma uksest sisse ja oleme rõõmsad edasi. Restoran hoiab saavutatud taset ning lihvib seda pisitasa paremaks.

Komme soovitada ühe roa kõrvale mitu erinevat jooki ei ole kadunud kusagile. Niisuguse hasardiga toidu ja joogi sobitamist nagu seda teevad Steffi ja Daanius, mujalt vist ei leiagi. Soovime oma rõõmu teiega jagada ja kutsume Komasse einele – kolmest roast koosnevale õhtusöögile, kus iga roa puhul saate ise otsustada, missugust kolmest pakutavast joogist te oma toidu kõrvale juua soovite.

Katame laua kuuele inimesele ja oleme kombekad. Uus komme maailmas on süüa mitte omaette, vaid ühises pikas lauas. Hea söök ja jook ühendab. Õhtusöögi lõppedes on teil mitu uut head tuttavat rohkem. Laud kaetakse laupäeval, 27. aprillil, kell 18. Pange see kuupäev kohe kalendrisse kirja. Nimetame seda sööki Võitjate Õhtusöögiks, sest kutse saavad need kuus inimest, kes selle võidavad.

 

 

Asume kergitama saladuseloori, mida sellel laupäeval süüa ja juua pakutakse. Üks roog ja selle juurde kuuluvad joogid ning niimoodi kolm nädalat järjest.

Eelroog on mustjuur sinimerekarbikastmes. Mustjuur on kõigepealt madalküpsetatud ja seejärel röstitud. Kõrval on sidrunheinaga marineeritud nuikapsa imeõhukesed hamba all mõnusalt krõmpsuvad rullid. Kogu seda hapukat kooslust tasakaalustab õrnalt meremaitseline kreemjas sinimerekarbi kaste.

Kõrvale rüüpamiseks saate valida ühe joogi kolmest. Kokteil Koma-groni ehk Negroni Koma-moodi – algupärasest kokteilist on alles džinn, aga Camparit asendab Pühaste IPA Mosaiik ja vermutit lilla porgandi siirup.

Pühaste Imperial IPA Sume on maitse poolest ka pehme, sume ning mõnusa troopilise mekiga. Need, kelle keeles on eriti rohkelt maitseretseptoreid, väidavad tundvat niiske loomakarva maitset… Iga arvamus loeb. Maitse puhul lihtsalt ei ole õigeid ja valesid tõekspidamisi.

Andersoni pruulikoja Sini Must Valgre on Kadrina Saunaklubi spetialistide (nii profid kui hobi poolest õllemaitsejad olid sama meelt) valitud hää tavaõlle kategoorias kõige parem Eestis.

 

 

Erinevad joogid sobivad toiduga igaüks omal moel. Söögi ja joogi omavaheline sobivus baseerub magusa ja hapu kooslusel. Valiku teete juba söögilauas. Kui soovite sellesse lauda pääseda, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaarides oma sõber, keda soovid kaaslasena õhtusöögile kutsuda.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 10. aprillil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi