Klubi

Maitseme taset. Maailmataset

4. Aprill 2019

Möödunud aasta septembris kirjutasime tutvustuse “Koma resto – uus tase“. Rõõmustasime, et niisuguseid restorane võib kogu maailmas üles lugeda kahe käe sõrmedel. Sealt edasi astume ikka aeg-ajalt Koma uksest sisse ja oleme rõõmsad edasi. Restoran hoiab saavutatud taset ning lihvib seda pisitasa paremaks.

Komme soovitada ühe roa kõrvale mitu erinevat jooki ei ole kadunud kusagile. Niisuguse hasardiga toidu ja joogi sobitamist nagu seda teevad Steffi ja Daanius, mujalt vist ei leiagi. Soovime oma rõõmu teiega jagada ja kutsume Komasse einele – kolmest roast koosnevale õhtusöögile, kus iga roa puhul saate ise otsustada, missugust kolmest pakutavast joogist te oma toidu kõrvale juua soovite.

Katame laua kuuele inimesele ja oleme kombekad. Uus komme maailmas on süüa mitte omaette, vaid ühises pikas lauas. Hea söök ja jook ühendab. Õhtusöögi lõppedes on teil mitu uut head tuttavat rohkem. Laud kaetakse laupäeval, 27. aprillil, kell 18. Pange see kuupäev kohe kalendrisse kirja. Nimetame seda sööki Võitjate Õhtusöögiks, sest kutse saavad need kuus inimest, kes selle võidavad.

 

 

Asume kergitama saladuseloori, mida sellel laupäeval süüa ja juua pakutakse. Üks roog ja selle juurde kuuluvad joogid ning niimoodi kolm nädalat järjest.

Eelroog on mustjuur sinimerekarbikastmes. Mustjuur on kõigepealt madalküpsetatud ja seejärel röstitud. Kõrval on sidrunheinaga marineeritud nuikapsa imeõhukesed hamba all mõnusalt krõmpsuvad rullid. Kogu seda hapukat kooslust tasakaalustab õrnalt meremaitseline kreemjas sinimerekarbi kaste.

Kõrvale rüüpamiseks saate valida ühe joogi kolmest. Kokteil Koma-groni ehk Negroni Koma-moodi – algupärasest kokteilist on alles džinn, aga Camparit asendab Pühaste IPA Mosaiik ja vermutit lilla porgandi siirup.

Pühaste Imperial IPA Sume on maitse poolest ka pehme, sume ning mõnusa troopilise mekiga. Need, kelle keeles on eriti rohkelt maitseretseptoreid, väidavad tundvat niiske loomakarva maitset… Iga arvamus loeb. Maitse puhul lihtsalt ei ole õigeid ja valesid tõekspidamisi.

Andersoni pruulikoja Sini Must Valgre on Kadrina Saunaklubi spetialistide (nii profid kui hobi poolest õllemaitsejad olid sama meelt) valitud hää tavaõlle kategoorias kõige parem Eestis.

 

 

Erinevad joogid sobivad toiduga igaüks omal moel. Söögi ja joogi omavaheline sobivus baseerub magusa ja hapu kooslusel. Valiku teete juba söögilauas. Kui soovite sellesse lauda pääseda, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaarides oma sõber, keda soovid kaaslasena õhtusöögile kutsuda.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 10. aprillil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi