Klubi

Kogu lugu

12. Veebruar 2023

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas.

 

 

Nende jaoks, kes olid Paveli eelmise restorani Söe püsikliendid, on muutunud palju. Omavahel ühendatud pagarikoda-kohvik-restoran on üksteist hästi toetav kooslus. Esmalt avatud kohvik-pagarikoda jäi meelde kohviga, mis on kindel pretendent võistlema linna kõige parema kohvi tiitlile. Selles osas ei ole midagi muutunud. Barista Agnes Kaubi oskused on muljetavaldavad.

 

 

Restorani juba külastanud inimesed teavad rääkida, et eestimaisest veiselihast tartarile, mis Kogus serveeritakse suure anžoovisevahu pilve ning oma pagarikojas küpsetatud briošiga, tõuseb   kõikide Eestis pakutavate tartaride seas samuti positiivselt esile. Proovisime ära ja ei vaidle vastu.

 

 

Võrreldes Söega on Kogu toidtudes silmaganähtavalt vähem koostisaineid. Iga toidu valmistamiseks kasutatakse vähem erinevaid kokatehnikaid. Aga maitsed on sellest võitnud, need on selgemad ja puhtamad.

Hea näide selle kohta on kõrvitsaroog,  kus krõmpsuvaks küpsetatud kõrvitsasteigid on serveeritud Kalamatsi kitsejuustu ning ürdiõliga.  Maitsesime sarnast ka Söes, aga Kogu oma on roog, mille pärast ainuüksi siia restorani tasub tulla. Ja kui selle roa tellite, siis küsiga kindlasti joogiks kõrvale kokteil Oasis in Desert. Suurepärane paar.

 

 

Aga, kas panite tähele ühte eriti silmatorkavat eripära? Jah, veinide proovimiseni me seekord Kogus ei jõudnudki.  Rooga nimega Džinn ja kala mekkisime koos kokteiliga Mr Cucumberbetch. Eespool mainitud tartari puhul asendas head punast veini täitsa hästi  kokteil North Cove.

 

 

Kokteilivõlur Aleksei Kotškarjov on teinud Kogule veinikaardiga konkureeriva kokteilikaardi. Aga ta ei ole lihtsalt baarman, vaid Kogu Resto&Pagari juhataja. Mitmekeelselt kompetentset teenindust juhatab Jan Jeralin. Söögid aitab Pavelil valmis teha Jim Teier. Kõlab nagu All Stars kollektiiv?

Niisugune sai meie Kogu lugu. Aga et saaksite enda oma jutustada, peate ise ära käima.

Veel

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi