Klubi

Kogu lugu

12. Veebruar 2023

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas.

 

 

Nende jaoks, kes olid Paveli eelmise restorani Söe püsikliendid, on muutunud palju. Omavahel ühendatud pagarikoda-kohvik-restoran on üksteist hästi toetav kooslus. Esmalt avatud kohvik-pagarikoda jäi meelde kohviga, mis on kindel pretendent võistlema linna kõige parema kohvi tiitlile. Selles osas ei ole midagi muutunud. Barista Agnes Kaubi oskused on muljetavaldavad.

 

 

Restorani juba külastanud inimesed teavad rääkida, et eestimaisest veiselihast tartarile, mis Kogus serveeritakse suure anžoovisevahu pilve ning oma pagarikojas küpsetatud briošiga, tõuseb   kõikide Eestis pakutavate tartaride seas samuti positiivselt esile. Proovisime ära ja ei vaidle vastu.

 

 

Võrreldes Söega on Kogu toidtudes silmaganähtavalt vähem koostisaineid. Iga toidu valmistamiseks kasutatakse vähem erinevaid kokatehnikaid. Aga maitsed on sellest võitnud, need on selgemad ja puhtamad.

Hea näide selle kohta on kõrvitsaroog,  kus krõmpsuvaks küpsetatud kõrvitsasteigid on serveeritud Kalamatsi kitsejuustu ning ürdiõliga.  Maitsesime sarnast ka Söes, aga Kogu oma on roog, mille pärast ainuüksi siia restorani tasub tulla. Ja kui selle roa tellite, siis küsiga kindlasti joogiks kõrvale kokteil Oasis in Desert. Suurepärane paar.

 

 

Aga, kas panite tähele ühte eriti silmatorkavat eripära? Jah, veinide proovimiseni me seekord Kogus ei jõudnudki.  Rooga nimega Džinn ja kala mekkisime koos kokteiliga Mr Cucumberbetch. Eespool mainitud tartari puhul asendas head punast veini täitsa hästi  kokteil North Cove.

 

 

Kokteilivõlur Aleksei Kotškarjov on teinud Kogule veinikaardiga konkureeriva kokteilikaardi. Aga ta ei ole lihtsalt baarman, vaid Kogu Resto&Pagari juhataja. Mitmekeelselt kompetentset teenindust juhatab Jan Jeralin. Söögid aitab Pavelil valmis teha Jim Teier. Kõlab nagu All Stars kollektiiv?

Niisugune sai meie Kogu lugu. Aga et saaksite enda oma jutustada, peate ise ära käima.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi