Klubi

Kogu lugu

12. Veebruar 2023

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas.

 

 

Nende jaoks, kes olid Paveli eelmise restorani Söe püsikliendid, on muutunud palju. Omavahel ühendatud pagarikoda-kohvik-restoran on üksteist hästi toetav kooslus. Esmalt avatud kohvik-pagarikoda jäi meelde kohviga, mis on kindel pretendent võistlema linna kõige parema kohvi tiitlile. Selles osas ei ole midagi muutunud. Barista Agnes Kaubi oskused on muljetavaldavad.

 

 

Restorani juba külastanud inimesed teavad rääkida, et eestimaisest veiselihast tartarile, mis Kogus serveeritakse suure anžoovisevahu pilve ning oma pagarikojas küpsetatud briošiga, tõuseb   kõikide Eestis pakutavate tartaride seas samuti positiivselt esile. Proovisime ära ja ei vaidle vastu.

 

 

Võrreldes Söega on Kogu toidtudes silmaganähtavalt vähem koostisaineid. Iga toidu valmistamiseks kasutatakse vähem erinevaid kokatehnikaid. Aga maitsed on sellest võitnud, need on selgemad ja puhtamad.

Hea näide selle kohta on kõrvitsaroog,  kus krõmpsuvaks küpsetatud kõrvitsasteigid on serveeritud Kalamatsi kitsejuustu ning ürdiõliga.  Maitsesime sarnast ka Söes, aga Kogu oma on roog, mille pärast ainuüksi siia restorani tasub tulla. Ja kui selle roa tellite, siis küsiga kindlasti joogiks kõrvale kokteil Oasis in Desert. Suurepärane paar.

 

 

Aga, kas panite tähele ühte eriti silmatorkavat eripära? Jah, veinide proovimiseni me seekord Kogus ei jõudnudki.  Rooga nimega Džinn ja kala mekkisime koos kokteiliga Mr Cucumberbetch. Eespool mainitud tartari puhul asendas head punast veini täitsa hästi  kokteil North Cove.

 

 

Kokteilivõlur Aleksei Kotškarjov on teinud Kogule veinikaardiga konkureeriva kokteilikaardi. Aga ta ei ole lihtsalt baarman, vaid Kogu Resto&Pagari juhataja. Mitmekeelselt kompetentset teenindust juhatab Jan Jeralin. Söögid aitab Pavelil valmis teha Jim Teier. Kõlab nagu All Stars kollektiiv?

Niisugune sai meie Kogu lugu. Aga et saaksite enda oma jutustada, peate ise ära käima.

Veel

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi