Klubi

Kaks soovitust detsembriks

29. November 2022

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad.

 

 

Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja uues koosseisus. Koht ja koosseis pidasidki paika, aga samast oli asi kaugel.

Seekordne spektaakel algas nõukaajas, kus resto koristaja etendas olulist rolli. Söögiks pakuti vähese liha ja rohke kallerdisega sülti, rosoljet ja kartulisalatit. Siis tulid ilmetute rõivaste alt välja värvikad tegelased ja aeg läks edasi. Publik oli  kohe valmis selleks, et eelmise aasta ropp värk nüüd vähemalt duubeldatakse, aga ei midagi niisugust. Näitemäng päris näitleja Marta Laan´ega erinevates rollides jätkus ilma suuremate siivutusteta. Publik tikkus kaasa mängima ja õige pea oli raske aru saada, kes kuulub publiku ja kes esinejate hulka. “Meie pakume siin süüa, teie poolt on pidu!” konstateeris õhtu juht rahulolevalt.

 

 

Kas ja missugune pidu saab olema, see oleneb tõepoolest publikust ja kindlasti saab iga õhtu lõpp olema eelmistest erinev. Tagantjärgi saab siis enda õhtut teiste omadega võrrelda. Et kuidas mekkis “rotisupp” tänavaköögis ja missuguse seksilelu keegi jõulukotti ostis. 

 Ainult nendel, kes Glory Hole’i ei jõudnud, pole üldse millestki rääkida. Selle ärahoidmiseks ostke pilet siit. 

Teine soovitus erineb eelmisest nagu päev ööst. Ja võimaluse korral peaks kogema mõlemat, sest niisugusel moel, kui praegu, ei kordu kumbki.

 

 

Niisuguses suurusjärgus kokandustähe, nagu on Kim Mikkola, Eestisse tulek tekitas muidugi elevust. Kas Tallinn on piisavalt valmis maailmatähe võõrustamiseks? Kuidas Kim ja tema kaaslased ennast  siis tunnevad, kui esimene kogemus Tallinnast on käes? Kirjutasime Kimi tulekust vahetult enne tema esimest õhtusööki nii.

Muidugi olime esimeste külaliste hulgas, kui pop-up lahti läks. Ja muidugi oleme esimeste soovitajate hulgas nüüd, kus seda veel kahe nädala jagu pikendatakse.

Kes on käinud Lee restoranis ja seal söönud Eesti toitu, mis tehtud jaapanlase kätega ning Jaapani toidutraditsioonidega põimitult, on Kim x Kai kogemiseks sissejuhatuse läbi teinud.

Kim on kaasa teinud kuulsa Noma pop-upi Tokios ja tunneb Jaapanit hästi. Tema toidud on põhjamaisest toorainest aga otsekui Jaapanis ja jaapanlastele tehtud. Väga minimalistlikud, toorainet piiritult austavad ning väga puhaste maitsetega.

Et see kõik silma vesiseks võtvalt pühalikuks ei muutuks, serveeritakse toit tohutute kipsist linnuskulptuuride all, rauast madude vahel. Ning vürtsitatakse mahlaste saamislugudega. Et see omakorda liiga käredaks ei kisuks, pakutakse joogiks vaheldumisi erinevaid šampanjasid ja sakesid.

Tallinnas ei ole seni veel keegi niisugust kogemust niisugusel tasemel pakkunud. Veel kuus õhtusööki, igal õhtul vaid kaheteistkümnele külalisele on jäänud. Kuni pileteid jätkub, saab neid siit.

 

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Kim x Kai. No saame näha…

See, et Eesti restoranimaastikul praegu vesi seisab, on kõigile teada ja tunda. Kui suur see meie tiik ikkagi on ja mis juhtub siis, kui sellesse visatakse üks parajalt pirakas kivi, seda saame  kohe näha. Terve novembrikuu, igal nädalal neljapäevast laupäevani, tegutseb restorani Kampai ruumides pop-up...
Loe edasi

Glory Hole. Üks ropp maitsekogemus

Tähelepanu! Tegemist on räige toidupornoga! Siit edasi lugemine on rangelt keelatud alaealistele ja ei ole soovitav nõrganärvilistele. Nii. Need, kes nüüd lugemist jätkavad on siis ilmselt täisealised, aga oma närvide vastupidavuses ärge ikkagi lõpuni kindlad olge. Varuge igaks juhuks veidi validooli käeulatusse. Õhtusöök pop-up toiduteatris...
Loe edasi