Klubi

Juunis algab ajalugu

7. Mai 2020

 

Eks ole väike ime, et Eesti on oma restoranide ja köögi poolest lugupeetuks saanud. Ei loe see, et meil ei kasva ühtegi niisugust vilja, mis ei kasva mitte kusagil mujal. Ega tee me ka ühtegi niisugust rooga, mida keegi teine ei tee. Loeb meie külalislahkus ja toiduvalmistamise viis.

Eesti jook oli pikka aega söögi taga nii peidus, et ei paistnud õigupoolest väljagi. Siis tuli käsitööõlle revolutsioon ja väikeste pruulijate kesvamärjukese erilised edusammud varjasid korraks kogu meie toidu sära. Õlu oli innukalt uhkes üksinduses, ega otsinudki toiduga mingit klappi. Nüüd on rahu majas. Eesti õlled (mis selleks tehtud) sobivad Eesti toiduga laitmatult kokku.

Happy end? Kaugel sellest. Mitte keegi ei uskunud, et järgmisena vallutavad maailma Eesti siidrid. Ja siis hakkavad mehetegusid tegema džinnid. Rahvusvahelist tunnustust on kogunenud juba üksjagu. Aeg meil siin ise ka oma paremad joogid au sisse tõsta.

Veel nädal aega, 14. maini, on aega täita ankeet ja registreerida oma jook võistlusele “Eesti Parim Käsitöönaps 2020”. Tunnustust jagatakse kuues erinevas kategoorias: brändid ja brändilaadsed joogid, gin, destillaadid ja puskarid, handsa, viski ja viskilaadsed joogid. Tulemused kuulutatakse välja juunis.

Siinkohal on kindlasti paslik vaadata korra ka tagasi ja võtta müts maha Põhjaka mõisa ees selle eest, mis nemad on teinud, et kange napsi käsitöönduslik tegemine Eestis üldse võimalikuks saaks.

Põhjaka viinaköögis destilleeritakse mitut erinevat napsu, mis kõik eristuvad suurepärase kvaliteedi poolest. Kõige tuntum nendest on vahest džinn. Kuidas nende kvaliteet sünnib? Ikka tohutu töö tulemusena. Põhjaka džinnipudeli etiketil on number 57. Miks? Aga sellepärast, et 57. retsept oli tegijate meelest lõpuks rohkematesse pudelitesse panemist väärt.

Põhjaka džinn nr 57 on destilleeritud 16 erinevast ürdist, millest osa on oma aias ise kasvatatud või ise loodusest korjatud. Eesmärk oli teha kerge suvine jook.

Suvi ongi tulemas. Põhjaka džinni saab kõige väiksema vaevaga koju online-kauplusest Talust Koju. Pudel Põhjaka džinni on seal komplektis kuue pudeli tooniku ning sidruniga. Põhjaka joogimeister Märt Metsallik ise paneb joogi sisse sidruni asemel basiilikut.

Sooja suve Eesti jookide seltsis!

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi