Klubi

Juunis algab ajalugu

7. Mai 2020

 

Eks ole väike ime, et Eesti on oma restoranide ja köögi poolest lugupeetuks saanud. Ei loe see, et meil ei kasva ühtegi niisugust vilja, mis ei kasva mitte kusagil mujal. Ega tee me ka ühtegi niisugust rooga, mida keegi teine ei tee. Loeb meie külalislahkus ja toiduvalmistamise viis.

Eesti jook oli pikka aega söögi taga nii peidus, et ei paistnud õigupoolest väljagi. Siis tuli käsitööõlle revolutsioon ja väikeste pruulijate kesvamärjukese erilised edusammud varjasid korraks kogu meie toidu sära. Õlu oli innukalt uhkes üksinduses, ega otsinudki toiduga mingit klappi. Nüüd on rahu majas. Eesti õlled (mis selleks tehtud) sobivad Eesti toiduga laitmatult kokku.

Happy end? Kaugel sellest. Mitte keegi ei uskunud, et järgmisena vallutavad maailma Eesti siidrid. Ja siis hakkavad mehetegusid tegema džinnid. Rahvusvahelist tunnustust on kogunenud juba üksjagu. Aeg meil siin ise ka oma paremad joogid au sisse tõsta.

Veel nädal aega, 14. maini, on aega täita ankeet ja registreerida oma jook võistlusele “Eesti Parim Käsitöönaps 2020”. Tunnustust jagatakse kuues erinevas kategoorias: brändid ja brändilaadsed joogid, gin, destillaadid ja puskarid, handsa, viski ja viskilaadsed joogid. Tulemused kuulutatakse välja juunis.

Siinkohal on kindlasti paslik vaadata korra ka tagasi ja võtta müts maha Põhjaka mõisa ees selle eest, mis nemad on teinud, et kange napsi käsitöönduslik tegemine Eestis üldse võimalikuks saaks.

Põhjaka viinaköögis destilleeritakse mitut erinevat napsu, mis kõik eristuvad suurepärase kvaliteedi poolest. Kõige tuntum nendest on vahest džinn. Kuidas nende kvaliteet sünnib? Ikka tohutu töö tulemusena. Põhjaka džinnipudeli etiketil on number 57. Miks? Aga sellepärast, et 57. retsept oli tegijate meelest lõpuks rohkematesse pudelitesse panemist väärt.

Põhjaka džinn nr 57 on destilleeritud 16 erinevast ürdist, millest osa on oma aias ise kasvatatud või ise loodusest korjatud. Eesmärk oli teha kerge suvine jook.

Suvi ongi tulemas. Põhjaka džinni saab kõige väiksema vaevaga koju online-kauplusest Talust Koju. Pudel Põhjaka džinni on seal komplektis kuue pudeli tooniku ning sidruniga. Põhjaka joogimeister Märt Metsallik ise paneb joogi sisse sidruni asemel basiilikut.

Sooja suve Eesti jookide seltsis!

Veel

Kõige paremini süüa saab Truutal!

Seda meest mäletate? Kõigepealt pani Margo Paluoja köögikunst inimesed sõitma Viljandisse Fellinisse pelgalt hea toidu pärast. Siis sai Parrot MiniBarist Eesti üks kõige erilisemaid restorane kohe, kui Margo sealses köögis toimetama hakkas. Tema oma restoran Yakitori oli juba ulmeliselt hea, ainult Eesti ajaarvamisest pikalt...
Loe edasi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi