Klubi

Eestit esindab S.Pellegrino Young Chef võistlusel Andrei Kostin

15. August 2019

 

Pilt võistlustööst on teie ees. See on Andrei enda tehtud. Fotograafia on tema hobi kokatöö kõrvalt. Andrei on Swissoteli restorani Horisont peakoka Marko Sõmera parem käsi ehk sous chef. Eelnevalt on ta töötanud ainult Eesti kõige paremates restoranides: Tchaikovsky, Ribe, Bordoo. Rahvusvahelisele võistlusele läheb ta huvist võrrelda enda oskuseid muu maailma kolleegide omadega. Järgmine samm pärast võistlust saab olema töökogemuse omandamine Eestist väljaspool.

Oma restoranist või teistest suurtest eesmärkidest Andrei ei unista. Ta pigem võtab ette ühe konkreetse väiksema eesmärgi korraga ning pärast selle saavutamist määratleb järgmise. Võistlustöö on hirveliha a la Wellington metsaseenekastme ja selleri-õunagratääniga. Andreile meeldib kombineerida metsasaaduseid koduaia saadustega. Võistlusel tahab ta näidata meie toorainete head kvaliteeti.

Töö köögis on alati meeskonnatöö. Andrei peab väga romantiliseks seda, kui üksteist töö käigus toetatakse ja üheskoos igas olukorras hakkama saadakse. Võistluseks valmistuda aitab Marko Sõmer mentorina.

Horisondi köögistandardid on kõrged. Iga roog valmib siin otsekui võistlustöö. Just uuenes ka restorani menüü. Maitseme  baklažaaniconfit’d kitsejuustujäätise ja tomatimoosiga ning pardirinda sidrunheinakastme, seeneraguu ja ananassiga. Lõpetuseks maiustame otse söögilaua kõrval valmivate kommidega.

Toorainete maitsed tulevad igas roas väga puhtalt esile. Kõige parema tooraine leidmine ning sellest kõige puhtama maitse esiletoomine on Horisondi kokakollektiivi eriline oskus. Marko tuli just praktikalt Londonist Dinner by Heston Blumenthalist. Praeguse menüü kaheksajalg on seal nähtu ja kogetu tulemus. Ka Andrei võistlustöö esindab restorani põhimõtteid suurepäraselt.

 

 

S.Pellegrino võistlus on andnud tuule tiibadesse juba päris mitmele praegusele tublile tegijale. Esimeses voorus võivad osaleda kõik soovijad, kellel vanust mitte enam, kui 30 aastat. Maailma tippkokkadest žürii valib välja need, kes pääsevad oma regiooni poolfinaali. Maailm on jagatud kokku 11 erinevaks regiooniks. Poolfinaalis otsustavad regiooni tuntud kokad, kes on noorte seast parim. Kõikide regioonide võitjad selgitavad omavahel maailma parima ning nendel on võimalik oma võimeid näidata juba tõelistest prominent-kokkadest žüriile. S.Pellegrino noore koka võistlus on hüppelaud maailma tippu.

Hoiame Andrei Kostinile pöialt!

 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi