Klubi

After 4 Affair

17. Veebruar 2024

 

 

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja veetmiseks.

Eestis niisugust kooskäimise vormi praegu veel ei ole, aga kohe tuleb. Kus mujal, kui Ülemiste linnakus. Seal sünnib suur osa terve Tallinna headest ideedest. Kus mujal, kui Freya Foodbar’is, linnaku kõige armastatumas söögikohas.

Freya on ürituse korralikult ette valmistanud ega ole midagi juhuse hooleks jätnud. 22. veebruaril kell 16-18 on paljude mõtted kindlasti juba vabariigi aastapäeva tähistamisega seotud. Sestap ootab külalisi ees kaasaegse Eesti köögi stiilis buffet ning tähendusega joogid.

 

 

Kahe tunni veinibaaris pakutakse Torrese veiniperekonna kolme erilist veini. Torresed kuuluvad Premium Familiae Vini mõjuvõimsasse ühendusse, mis on loodud selleks, et kõige paremad olemasolevad teadmised ja oskused järgmistele põlvkondadele edasi anda ning neid üheskoos edasi arendada.

Orgaaniline šampanjameetodil valmistatud vahuvein Las Mulas on tehtud Tšiilis Andide mäestiku kõige kõrgemal kasvavatest viinamarjadest. Las Mulas seepärast, et niisugusest ümbrusest kokku korjatud viinamarju muul moel, kui muula seljas, lähima autoteeni transportida ei ole võimalik. Kliima on muutlik ning iga aastakäigu vein on seepärast ainulaadne.

Valge vein Pazo das Bruxas on tehtud ühe väikese aia viinamarjadest. Seetõttu valmib seda veini igal aastal mikrokogus. Vein fermenteerub munakujulistes graniitvaatides. Nende vaatide kasutamine on veinivalmistamise üks kõige uuemaid mooduseid.

Punane vein Altos Ibericos on valmistatud haruldasest viinamarjasordist Graciano. Seda lisatakse tihti seguveinide maitseomaduste parandamiseks, aga ainult selle sordi viinamarjast on see vein ainus maailmas.

Veine pakub Ülemiste linnaku oma veinipood Fine Wine. Kuna on kindel, et need veinid mekkima hakkavad, siis on pood ürituse külaliste jaoks kõrvale pannud veinikastid, milles on kaks pudelit igat eespool tutvustatud veini väga atraktiivse hinnaga. Lisaks saavad Affair’i külalised sooduskupongi, millega kuni 10. märtsini  on kõik, mida Fine Wine’i pood pakub 30% soodsam.

Kirsiks tordil on võimalus maitsta samuti Ülemiste linnakus valmistatavat Rävala Nordic Vermouth’it ning tootjaga veidi juttu puhuda.

Pilet üritusele maksab 20 eurot ja sisaldab buffeed ning pokaali vahuveini. Pileti saab soetada siit.

 

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi