Klubi

Tchaikovsky. Varem magnet, nüüd uudis

11. November 2020

Hotell Telegraaf oma restoraniga Tchaikovsky tõmbas varem väliskülalisi ligi otsekui magnetiga. Hotell kannatab välja võrdluse mistahes esindushotelliga kustahes mujal. Restorani puhul tõmmati julgelt paralleele oma maa kõige paremate söögikohtadega. Nüüd on turistid läinud, aga Telegraafi ja Tchaikovsky tase on jäänud.

Tallinna vanalinna muutumine täiesti teistsuguseks on alanud. Restoran Rado on edukas uus tulija. La Bottega jälle mitte vähem edukas vana olija. Leib resto teeb veiniklubi ja pop-up–õhtusööke, kuni tuleb kevadel välja 2.0 kontseptsiooniga. Aga mis saab Tchaikovskyst?

Muutumine ilma muutusteta

 

 

Niisuguse esimesel pilgul kummalisena tunduva uuenemise tee on valinud Tchaikovsky. Kõik näib olevat endine, ainult taldrikud laual uued. Ja see ongi hea piltlik näide selle kohta, kuidas toimub muutumine nii, et seda otsekui ei toimukski.

Restoran on ikka edasi Prantsuse-Vene köök. Peakokk Denis Golik ja restorani juht Juri Brattšik on mõlemad vanad olijad ning tunnevad maja läbi ja lõhki. Denis tuli Tchaikovskysse koos eelmise peakoka Vladislav Djatšukiga. Ja on teinud siin läbi kõik ametid lihtsalt kokast peakokani välja.

Tema esimene otsast lõpuni omapead kokku pandud degustatsioonimenüü on visuaalselt ainult veidi erinev sellest, mida tegi Vladislav. Maitsete ja nende kombinatsioonide poolest aga juba rohkem. Kammkarpi pakub koos marineeritud kõrvitsaga. Peediterriini maitse paneb elama apelsinisorbee ja kitsejuustukreemiga. Homaarileemele lisab maitseüllatuse viinamarja suteé näol.

Kohalikud inimesed, kes on piisavalt maailmataset näinud ja kogeda saanud, avastavad seda nüüd siitsamast Tallinna vanalinnast. Jah, Telegraaf kannatab välja võrdluse maailma kõige paremate hotellidega. Jah, Tchaikovsky ei tee häbi mistahes maa kõige parema restorani kõrval.

 

 

Prantsusmaa on igal pool

 

Joogid, mida toidu kõrvale pakutakse, on muutunud hoopis rohkem. Kunagine külaline eelistas Vana Maailma hinnalist luksust. Praegune külaline on pigem uudishimulik Uue Maailma suhtes. Ja nii nagu on Tchaikovsky Prantsuse-Vene köögiga restoran Tallinnas. Killukest Prantsusmaa veiniilmast leiab igalt maalt, olgu selleks Rumeenia, Ungari, Lõuna-Aafrika või Šveits.

Uue aja uus ilming on see, et maaletoojate veinivalik on tublisti kokku kuivanud nii erinevate etikettide arvu poolest kui ka kogustelt. Seepärast on joogid uue maitsemenüü toitude kõrval juba ühe korra täies koosseisus välja vahetatud. Eelmised müüdi ära ja neidsamu rohkem asemele ei saanud. Kolm aastat veinimüüjana tegutsenud Juri Brattšik on niisuguses olukorras restorani jaoks mees omal kohal.

 

Juri Brattšik ja veinivalik maitsemenüü kõrvale

 

Öö Telegraafis koos õhtusöögiga Tchaikovskys asendab lühikest reisi päris hästi. Kui Nuustakul on käimata, ei maksa Pariisi minna, ütles kunagi kõnekäänd. Uues reaalsuses on vastupidi. Kui Pariisi uudised on kõik juba tuttavaks saanud, leiab neid Nuustakult veel küllaga.

 

Reserveeri laud:

Restoran Tchaikovsky

Vene 9, Tallinn

tchaikovsky@telegraafhotel.com

Telefon: 6000610

 

Veel

Sügis Hoovis

Värviküllane sügis on kohal ja restoranid vahetavad riburada oma menüüsid talviste toitude suunas. Restoranis Hoov oleks sügis otsekui õuest tuppa kolinud. Miljöö on sügise värvides nii nagu ka toidud taldrikutel ja joogid klaasides. Kõige uuem hooajaline uudis on see, et restorani kokteilivalik on teinud...
Loe edasi

Tutvustame Eesti parima pitsarestorani nominente. Margherita Pizzeria & Trattoria

Margherita on praegu ainus Eesti pitsarestoran, mis kuulub Euroopa 50-ne kõige parema nimekirja. Juba välisuksel saab siseneja teada, et tunnustust on sellele söögikohale jagatud ohtrasti. Ise jäävad nad tagasihoidlikuks. Ütlevad, et soovivad pakkuda õiget Itaalia maitset. Et külaline tunneks ennast restost lahkudes otsekui oleks...
Loe edasi

Gobi Peakoka Laud. Mitte õhtusöök vaid eksperiment

Traditsiooniline Gruusia köök on populaarne ja laialt levinud kaugele riigi piiridest välja. Uus Gruusia köök on aga praktiliselt olematu. Ei leia seda ei Gruusiast endast ega ka suurtest linnadest, kus on koos kõik maailma eriunevad toidud. Üks niisugune siiski on. Eestis, Tallinnas. Miks? Falstaff...
Loe edasi