Ajakiri

Entresol – knapased ja numbrimaagia

20. Detsember 2017

Entresol on väike ja suhteliselt uus (kaks aastat vana) restoran Elizabete tänaval Riias. Seda päris pikka tänavat võib julgelt nimetada Läti kõige paremate maitsete tänavaks. Entresoli poolt vaadatuna tänava teises otsas asub Läti suveräänne esirestoran Vincents. Poole tee peale jääb Vermanese park, mille teises otsas asub pikka aega Läti restoranide edetabelis teist kohta hoidnud Biblioteka No 1 ja nüüd ambitsioonikas uustulnuk Entresol.

Entrsoli “nägu” on noor ja edukas peakokk Raimonds Zommers, kellest Lätis hakkab välja kujunema omaette kaubamärk. Tegemist on otsekui meie Orm Oja teisikuga Lätimaal. Entresoli edulugu on rajatud köögile, mis Prantsuse kokatehnikaid kasutades valmistab toitu suuremas osas turuvärsketest kohalikest toorainetest.

Entresol on knapas-baar-restoran (“knapas” on Läti vaste Hispaania tapas‘tele). Seepärast saab siia asja teha väiksema ja suurema näljaga või üldse ilma näljata, lihtsalt veini või kokteili jooma. Sarnaselt Läti kõige loomingulisemale restoranile 3, tundub ka Entresolil olevat oma numbrimaagia, kus eriline number on 2. Kaheaastane restoran on osutunud piisavalt edukaks, et järgmise kahe aasta jooksul avada veel kaks restorani.

https://entresol.lv/en

Veel

Lambist laia maailma

Siin Eestis tammuvad meie külalislahkuse pakkujad ühel kohal. On kõik oma kulutused ära optimeerinud, järgmisi samme teha ei julge. Ootavad, mida tulevik toob. Aga kõigest tubli lennutunni kaugusel asuvas Kopenhaagenis ei oodata midagi, siin tehakse tulevikku ise ja nüüd.  Alchemist on restoran, kui mitte tulevikumaailmast,...
Loe edasi

Külalislahkuse edendajad

Siin Eestis tammuvad meie külalislahkuse pakkujad ühel kohal. On kõik oma kulutused ära optimeerinud, järgmisi samme teha ei julge. Ootavad, mida tulevik toob. Aga kõigest tubli lennutunni kaugusel asuvas Kopenhaagenis ei oodata midagi, siin tehakse tulevikku ise ja nüüd.  Alchemist on restoran, kui mitte tulevikumaailmast,...
Loe edasi

White Guide 2023 Suur Galerii

Siin Eestis tammuvad meie külalislahkuse pakkujad ühel kohal. On kõik oma kulutused ära optimeerinud, järgmisi samme teha ei julge. Ootavad, mida tulevik toob. Aga kõigest tubli lennutunni kaugusel asuvas Kopenhaagenis ei oodata midagi, siin tehakse tulevikku ise ja nüüd.  Alchemist on restoran, kui mitte tulevikumaailmast,...
Loe edasi