Maitsestuudio

Aprikoosimoos. Mari-Liis-Ilover

15. August 2023

 

Küllap on aprikoosimoos kõige sagedamini tehtud moos kohe pärast maasikamoosi. Kindlasti ei ole olemas kahte moosikeetjat, kes keedaksid seda moosi täpselt ühtemoodi. Näiteks purustatakse aprikoosikivid ning lisatakse moosi nende tuumad. Teine jälle jätab mõned kivid keetmise ajaks moosi sisse. Kõik see ikka eristuva maitse pärast.

Paha ei tee sortsu õunamala või sidrunimahla lisamine. Erilised maitsenüansid lisavad kas Amaretto või Vana Tallinn, kaneelikoor või vaniljekaun. Ka veidike soola ja õielehed teevad oma töö moosi maitse eriliseks timmimisel.

Mari-Liis lisab aprikoosidele sidrunimahla ja Amarettot. Vaata, kuidas moos valmib

 

 

Retsepti leiad siit.

Veel

Tikrimoos. Tuuli Mathisen

Tikrid peaksid küll nüüd juba igal pool valmis olema. Head süüa otse põõsast või siis moosi tegemiseks. Igal perenaisel on omad väikesed nipid, kuidas moos eriti maitsev tuleb. Tuuli lisab oma aiast korjatud tikritele pisut kardemoni ning sidrunimahla. Tulemuseks on veidi maremalaadise konsistentsiga moos,...
Loe edasi

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi