Joyce’i esimene menüü on lakooniline. Pisut pikem küll, kui oli Mihkli menüü Meat Marketis. Kuid teiste Eesti spaade restoranidega võrreldes vist kõige lühem.
Less is more, kõlab moodsa toidutegemise võtmeväljend ja täpselt nii siin ongi. Toitude nimed on niisugused, et ei leia mitte ühtegi, mida üldse proovida ei sooviks.
Kõige proovimine käiks mitu korda üle jõu, seega valik on rohkem, kui piisav.
Maapirn siiamarja ja munavõidega näitab kohe ära, et Mihkli toidutegemise oskus ei ole kusagile kadunud ning stiil on endine. Eesti rahvuskala (räim), leiva hapukoore ja suitsupeedi viilude all peidus. Ja põrspraad seafileest, sibulakreemist ning hapukapsast pajatavad aga sellest, et Mihkel on õppust võtnud. Tartu toiduvaimule tuleb pakkuda neid roogasid, millega see on harjunud.
Räim on uus versioon kõigile nostalgilisest kalakonservist. Põrsapraad näitab, et ka kõige lihtsama grillroa puhul on harrastusgrillija ja tippkoka roa vahe mäekõrgune. Mihkel ei ole oma tõekspidamisi muutnud, aga on õppinud oma toitusid kokku sobitama nii, et äratundmisrõõmu piisab ka nendele, kes harva söövad kodunt väljas. Astelpajudessert paneb söögipeole väärika punkti.
Mihkli praeguseid roogasid on kellel tahes väga raske mitte omaks võtta. Aga sellele vaatamata on ta ikka veel ümbritsevast ees. Nüüd restoranisiseselt, see tähendab on ees ülejäänud restoranist. Kui toidu poolest sooviks Joyce’i tagasi minna kasvõi kohe samal õhtul, siis algaja-tasemel teenindus ning eriti suvaline joogikaart sisendavad nõutust.
Aga noored inimesed saavad teenindamise kompetentse juhi abil selgeks. Joogikaardi võib asendada uuega, kus igal toidul on joogi näol spetsiaalselt valitud partner.
Kui need kaks olulist puudujääki saavad parandatud, võib Joyce’i lisandumise üle Tartusse tunda siirast rõõmu. Ja tõdeda, et ühes teiste viimasel ajal Tartus avatud restoranidega, on Joyce toonud linna uued maitsed ning on tublisti ajakohastanud kohalikku arusaamist heast söögist ja joogist.
Jälgi meid