×

Männimets ja meretuul

Laulasmaa spaal on kaks restorani. Wicca on mõeldud söögiteadlikule ning toidu kvaliteedi ja maitse suhtes nõudlikule spaakülalisele. Või ka niisama Laulasmaa männimetsades ringiuitanule. Nagu restoran oma kodulehel poeetilises tutvustuses lubab, ulatuvad needsamad männimets, mis restorani ümbritseb ning meri, mis restorani aknast üle puulatvade hästi paistab, otsapidi toidulauale välja. Wicca käib loodusega ühte sammu rohkem, kui suurem osa teistest restoranidest. See ei ole nende eesmärk, vaid elustiil.

Kõige paremini saavad sellest osa need, kes põhimenüü kõrval pööravad tähelepanu ka erimenüüle, mis on peaaegu alati olemas ning vahetub põhisöögikaardist palju kiiremini. Erimenüül on alati oma kindel teema. Sügiseti, porgandite korjamise aegu, demonstreerib nende porgandimenüü kolme toitu, et näidata, kui erinevaid maitsekooslusi sellest juurviljast on võimalik välja võluda. Kolmest erivärvi porgandist gratään porgandi-siidrileemes hautatud küülikukoiva kõrval koos pokaali Tori Siidritalu pihla-õunasiidriga moodustasid kokku aknatagant vastuvaadanud märja sügisilma õige maitse.

Iga roa järel on söögikaardile kirjutatud restoranipoolne joogisoovitus. Söögi- ning joogiharmooniale on aega kulutatud ja soovitused on usaldusväärsed. Aperitiiviks ja digestiiviks küsige kohalikke jooke. Junimperiumi käsitöödžinn on praegu Eestis trendikas ja kogub ka maailmas auhindu. Wicca pakub seda. Lõpetuseks ei ole paremat nende omavalmistatud majanapsist. Seegi on hooajaline ja valida saab mitme erineva maitse vahel.