×
70
Toit: 27/40

Maitserikas väike aiamaja

Oma maja suure aiaga kesklinna lähedal. On ju vahva? Otsekui elaks linnas ja maal ühekorraga! Niisuguseid maju on üksikuid, olgu linn kuitahes suur või väike. Ühes just niisuguses majas Tallinnas asub restoran Umami.

Suvel, kui just lausa ei saja, söövad kõik õues õunapuude all. Laste päralt on liivakast aia nurgas. Talvel on kahekorruseline puumaja soe ja hubane ning lastele on päris oma suur mängutuba, kus vanemad saavad einestada koos võsukestega otsekui kodus. Umami on eriliselt peresõbralik restoran.

Söögikaardilt vaatavad vastu turvaliselt tuttavad kohalikud toorained, millele eksootiliste lisanditega antakse täiesti uued maitsed. Oma suitsuahjus küpsetatud forell tuuakse lauale Guasacaca-kastmega avokaadost, petersellist ja koriandrist. Küllap on forell peakoka lemmikkala. Lühikeses menüüs näeb seda veel eelroana (sashimi) ja mitme kala supi sees. Saaremaa allikavees kasvatatud forell on eriliselt puhta maitsega ning aukohta menüüs igati väärt.

Joogikaardilt leiab Eesti kohta ebaproportsionaalselt laia valiku alkoholivabu jooke. Väike aiamaja on erinevate maitsete poolest tõepoolest rikas.

Eesti Restoranijuht 2019