×
Pirita tee 26E, 10127 Tallinn
+ 372 53022020
www.tuljak.ee
70

Restorani Tuljak akendest avaneb suurepärane vaade Tallinna lahele. Päikeseloojangul on nii oluline osa õhtusöögielamusest, et selle igaõhtune toimumise aeg on kirjas suisa restorani kodulehel. Ja seda asja eest. Ka pilvise ilma korral on valguse vaatemäng imposantne.

Tuljak on Eesti rahvatants. Seda tantsu teab siin igaüks nii hästi, et ühe restorani jaoks on Tuljak julge ning pretensioonikas nimi. Peakokk Tõnis Siigur on küllap kõige tuntum kokk Eestis. Lisaks Tuljakule on ta veel osanik mõlemas NOA nime kandvas restoranis – OKOs ja Paju Villas. Tema nimi seostub restoranide ning toitude kõige kõrgema kvaliteediga. Kas ta on osanud toidud Tuljaku taldrikutel ka tuljakut tantsima panna? On küll! Kui veel taldrikul mitte, siis suus juba kindlasti.

Restoran võtab tulija vastu tubli tüki ahjusooja seasingi, sinepi ja musta leivaga ehk kõige igipõlisema Eesti talutoiduga. Soojus kutsub singist välja suud vett jooksma paneva aroomi. Üksiku külalise jaoks on see tervitus koguse poolest ka eelroa eest. Isuärataja ja esimese nälja kustutaja üheaegselt.

Järgmine nostalgiaroog pärineb 1960ndatest ehk restorani hoone ehitamise aegadest. Heeringa tartar on tegelikult sellel ajal igal toidulaual olnud soolaheeringas hapukoore, majoneesi ja keedetud munaga. Praeguses versioonis on kõik koostisained hakitud-riivitud imepisikesteks tükkideks ja ribadeks. Ja lisaks klassikalisele kooslusele on lisatud maitset domineerima ning tänapäevaseks kergeks maitsvaks salatiks muutuma värske õun.

Joogikaart pakub kindlat valikut tuntud jooke mujalt. Deutzi šampanjast 2013. aasta Brunello di Montalcinoni. Lisandunud on kokteilikaart signatuurkokteilidega. Proovige Rainat, sellel on ehtne Eesti sügise välimus ja maitse! Tuljak päikeseloojanguga jääb kauaks meelde.