Tulivee

Rannakohviku, Liimala küla, Lüganuse vald, Ida-Virumaa

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
63/26

Tulivee

Rannakohviku, Liimala küla, Lüganuse vald, Ida-Virumaa

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
63/26

Ühe rannaküla lugu

Täna on Liimala küla vaikne kena kohakene, mida ei olekski põhjust teada, kui siin ei oleks väikepaadisadamat ja selle kõrval rannarestorani. Kunagi, alkoholi keeluseaduse ajal, oli elu külas väga vilgas. Eriti pimedal ajal, kui salakaupmehed tegid oma tööd.
Tulivee restoran jutustab nende lugu ja meenutab seda aega tänapäevases võtmes. Restoranil on päris oma Jamaikal tembitud rumm ja kohalik käsitööõlu. Nende kõrvale pakutakse lihtsaid igapäevaseid rannaküla toitusid, näiteks munaga praetud äädikases marinaadis räime – sellist, mida süüakse igas Eesti kodus. Lisaks slaavi klassika – borš.

Muidu Ida-Virumaal domineerivad vene keel ja kombed on Tulivees kõrvuti Eesti maitsete ja elulaadiga. Nende omavaheline klapp on laitmatu. Modernne ja efektne puitehitis keset maalilist rannamaastikku sõlmib erinevad kultuurid kokku üheks uueks rannaküla looks, mille sündmused toimuvad just praegu.

Otse restorani kõrval asub Villa Tulivee – üheksa lummava merevaatega tuba ja väike muuseum Tuliveega seotud Liimala ajaloost. Öö villas pärast õhtusööki pakub võimaluse olla osaline selles rannaküla loos.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: