Tsunft

Toom-Kuninga 21, Tallinn, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Tsunft

Toom-Kuninga 21, Tallinn, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Uue maailma uus maailm

Tsunft asub Tallinna kesklinnast veidi väljas, Toom-Kuninga tänavas intrigeeriva nimega asumis Uus Maailm. Nüüd väärib see asum oma nime igati, sest Tsunft on uus maailm Eesti toidumaailmas. Hommikuti pagarikoda ja hommikusöögipaik. Lõuna ajal arvestatav koht kiireks lõunaks Eesti moodi. Pärastlõunal vinoteek ja deli-kauplus. Õhtutundidel resto, mis paneb ühele taldrikule Eesti kõige paremad hooajalised toorained kõrvuti Lõuna-Euroopa (peamiselt Itaalia) delikatessidega.

Tsunftist Uues Maailmas on saanud uute söögi(ja joogi)kommete omandamise koht. Traditsioonilise rukkileiva ja omatehtud või kõrval on siin vähemalt niisama populaarne hapusai oliiviõliga. Itaalia sink ja vorst serveeritakse koos hapendatud Eesti porganditega.

Täitsa eraldi teema on joogid. Peamiselt on kõik siin pakutav Tsunfti enda poolt Eestisse imporditud või erinevaist Eestimaa paigust kokku kogutud. Mujalt neid ei saagi. Joogid sobitatakse siin söökidega erilise hoolega. Kohati saavad need päris üheks. Nii on Mezcal tuntud digestiiv, kuid Tsunftis on sellega ka magustoit.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: