Tikupoiss

Paiaristi, Imavere, Järva vald, Järvamaa

45/17

Tikupoiss

Paiaristi, Imavere, Järva vald, Järvamaa

45/17

Oh sa poiss

Nii ütlevad eestlased, kui näevad midagi üllatavat. Maanteede ääres, teel ühest kohast teise Eestis hea söömise võimalusega väga arvestada ei tasu. Niisuguseid söögikohti praktiliselt ei ole. Igasse punkti jõuab piisavalt kiiresti ja vahepeal ei ole vaja puhata ega kõhtu täita.
Tikupoiss on uus söögikoht kõrvuti väikese taluturuga Tallinn-Tartu maantee äärde ehitatud kõige uuema bensiinijaama juures. Siit hargneb maantee edasi ka Viljandisse. Viljandi tikuvabrik tootis kunagi tuletikke kogu Eesti jaoks ja rohkemgi veel. Tikupoiss on tuntud figuur vabriku tikutoosilt.
Maanteeäärne restoran Tikupoiss eristub teistest söögikohtadest ennekõike kontseptsiooni poolest – restoran ja taluturg üheskoos. Niisugust ei ole mitte ühegi teise tee ääres. Süüa saab siin kas soojana hoitavat valmistoitu või tellimuse peale valmistatavaid roogasid. Võtke pisut aega ja sööge ikka viimaseid. Toiduvalik ulatub kohalikest lemmikutest kiluleivast, kartulisalatist ja kirjust koerast eksootilisemate maitseteni (Tai kanavardad maapähklikreemiga, vürtsikad hiidkrevetid küüslaugu-tšillikastmes) välja. Miljöö on avar, valgusküllane, põhjamaiselt karge ja minimalistlik. Igati kena koht väikeseks peatuseks.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass