×
73
Toit: 31/40

Baar ja KÖÖK

Social club – nii määratleb Tabac ennast ise. Nende kombinatsioon baarist ja köögist on uudne ja omanäoline, tõend sellest, kuidas kõigepealt sünnivad teod ja alles palju hiljem sõnad ning väljendid nende tegude kirjeldamiseks.

Uksest sisse astuja satub siin klassikalisse baari. See mulje ei ole petlik. Tegemist on tähelepanuväärselt hea baariga. Baarimenüü on pikk ja selle kõige huvitavam osa on kindlasti autorikokteilid. Viimaste koostisainetest nii mõnigi pärineb köögist. Aga mingil juhul ei tohi ennast siin kokteile limpsima unustada ilma, et samast köögist midagi ka hamba alla võtaksite. Kirjutasime pealkirjas “köök” trükitähtedega, sest just seda Tabaci köök oma baariköögina on – arendab moodsat Eesti kööki edasi rohkem, kui mõni “ainult” restoran.

“Eesti sushi” on lihtne roog kahest Eesti köögi lemmikust – räimest ja kartulist. Räime on soolas hoitud, siis pestud ja õrnalt grillitud. Kalale omane tugev spetsiifiline maitse on kadunud. Selle asemel on õrnsoolakas ja peen vääriskala maitse. Unustage Tabacis veinid. Toidu jaoks on siin kokteilid. Grillitud riisist, suitsuangerjast ja graavitud lõhest magus-soolase maitsega roa kõrvale sobib trühvliga maitsestatud Negroni ideaalselt.

Eesti Restoranijuht 2019