Suur Muna

Muna-Mäe, Haanja küla, Rõuge vald, Võrumaa

Soovitatud tase

Kuidas me hindame?

Suur Muna

Muna-Mäe, Haanja küla, Rõuge vald, Võrumaa

Soovitatud tase

Kuidas me hindame?

Kinno või sööma?

Kui restosse sisenejalt küsitakse, kas ta tuli kinno ka või ainult sööma, siis võtab ikka sõnatuks küll. Kas keegi teab veel ühte kohta maailmas, kus kino ja restoran asuvad ühes ruumis? No igatahes Eestimaal on niisugune koht täitsa olemas ja seda pole keeruline üles leida – asub kogu maa kõige kõrgema mäe, Munamäe, jalamil.

Suure Muna-nimeline kino pakub vaatamiseks väärtfilme ning söömiseks väärt toitu. Filmid valitakse niisugused, mis filmifestivalidel on auhindu saanud. Söök saab eranditult kiitvaid hinnanguid igalt sööjalt, kes siia on sattunud. Ja lausa ülistavaid nendelt, kellel meeldib süüa jahisaaki. Teist niisugust restot, kus ühekorraga oleme saanud valida kopra-, metssea-, hirve- ja sokuliha vahel, ei ole Eestis päris kindlasti. Seepärast ärge siin vaadake ainult paberil olevat söögikaarti, vaid kindlasti ka seda, mis kriidiga on leti kohal asuvale tahvlile kirjutatud.

Keda liha ei isuta, saab maiustada Peipsi järvest püütud kalaga või taimetoituda kohalikest juurviljadest. Kõik aus ja jätkusuutlik kraam. Filme, mida siin näidatakse, saab suurema huvi korral ka mujal vaadata. Aga niisugust toitu ei saa mitte kusagilt mujalt.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: