×
69
Toit: 28/40

Suurlinlik vabadus ja maailma maitsed

Sfäär kuulub restoranide hulka, mis oleksid seest justkui suuremad, kui väljast. Väike, esmapilgul mitte millegagi silmapaistev söögikoht asub Mere puiesteel, sadamast linna kulgevate turistide rännuteel, kus head ja väga head söögikohad vahelduvad niinimetatud turistilõksudega. Suureks teeb Sfääri aga seal valitsev suurlinlikult vaba ja lahe atmosfäär, oma kordumatu „kokteil“ külastajatest, teenindajatest, omanikust, toidust ja joogist. Sama tolerantne kui külastajaskond, on ka Sfääri maailma maitsetele avatud menüü ja joogikaart, kus muu hea hulgas esindatud ka kohv Kokomo röstikojast, kellega Sfäär ruume jagab, ja mitmed mõnusad eestimaised käsitööjoogid.

Toit on Sfääris väga maitsev, samas lihtsasti arusaadavate maitsetega ja mitte ülearu keeruline – külastaja heaolu ei lähe peakoka ambitsioonide kõrval kaduma. Uskumatu, millist toorainet Sfäär oma roogade jaoks on leidnud! Sügisesed tomatid maheveise steigi juurde pakutud tomatisalatis olid sellised, mida poest iialgi ei saa. Selliseid leiab vaid turult ja sealtki haruharva ning ainult väga üksikutelt müüjatelt. Erilised on ka Sfääri desserdid, mille iseloomustamiseks sobiksid muusikamaailmast laenatud väljendid: need on absoluutse kuulmisega ja „häälestatud“ ülimalt kaasaegselt.

Tegelikult kõlab kogu Sfäär kui heal tasemel orkester, kelle repertuaar pole küll eriti keeruline, kuid kes ka lihtsaid lugusid esitab täiuslikult. Teenindus on hooliv ja hoogne, ainult mõnikord, kui „pealikku“ kohal pole, võivad noored teenindajad, kes küll rõõmsameelsed ja innukad, gastronoomiliste finessidega jänni jääda. Positiivset üldmuljet see siiski ei riku.

Eesti Restoranijuht 2019