Salt

Vase 14, Tallinn 10125

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Salt

Vase 14, Tallinn 10125

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
68/28

Nähtus omaette

Restoranist Salt on kaheksa aasta jooksul kujunenud omaette nähtus. Kui resto avati, siis oli selle söögitoas alla kolmekümne istekoha. Populaarsus kasvas kiiresti ja istekohtasid hakati juurde lisama. Nüüd pigistatakse samasse ruumi 48 inimest ja rohkem tõepoolest ei mahu.
Restorani perenaine Tiina Kõresoo on samuti nähtus omaette. Tal on eriti lähedane suhe iga roaga, mida restoran pakub. Väga sagedastelt reisidelt toob ta kaasa pidevalt uusi ideid, mis realiseeruvad toitudeks omamoodi ehk Salti moodi. See tähendab, et originaali ei proovitagi järele teha, vaid see paigutatakse alati uude kooslusesse. Ja restorani külalistel on Saltis alati huvitav käia – menüü vahetub iga nädal, mõnikord lausa iga päev. Kui olete üldse kunagi söönud kodukitse tartar’i, siis juhtus see ilmselt just Saltis. Aga kõige parema kogemuse Saltist saate siis, kui tellite maitsemenüü Salt Journey, mis on kuuest roast koosnev läbilõige kõigest sellest, mida Salt parasjagu pakub.
Tihedalt üksteise kõrvale istuma pressitud külalised saavad restorani toiduga peaaegu niisama lähedase suhte, kui on Tiinal endal. Tema ise või restorani personal tutvustavad iga toidu saamislugu üksikasjalikult. Samasuguse kirega nagu Saltis valmistatakse uusi roogasid, otsitakse nende juurde paarilisteks veine, mis oleksid samuti erilised ja mitte väga tuntud. Selle kire ning väga avatud suhtlemise poolest iga restorani külastajaga ongi Salt Eestis nähtus omaette.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass

Restoranide õiglase hindamise tagab: