×
Sadama tee 10, Neeme küla, 74226, Jõelähtme vald, Harju maakond, Eesti
+37256279007
www.ruhe.ee
70
Toit: 29/40

Meri, paat ja õunapuu

Ruhe asub Tallinnast tubli pooletunnise autosõidu kaugusel Neeme külas. Piltilusas ümbruses otse mere kaldal. Üksik õunapuu restorani terrassil, vana puutüvest tahutud paat (ehk ruhe) puu kõrval ja taustaks lõpmatu meri…

Niisuguse pildi saavad kõik Ruhe külalised endaga restoranist kaasa. Olgu see fotoaparaadis, telefonis või inimese enda mälus, on iga pilt alati teistest pisut erinev. Nii võimsalt erinevaid vaatepilte ja meeleolusid pakub see restorani sümboliks saanud kolmik.

Restorani maast laeni akendest sissetungiv meeleolu avaldab silmapilkset mõju restorani külalisele ja isegi söögile-joogile tema ees. Uskuge või mitte, aga Voirin-Jumel Brut Grand Gru Blanc de Blancs šampanja koos siiatartariga maitsevad kord päikeseliselt, teine kord pilviselt, kolmas kord tuuliselt ja nii edasi. Restorani külaline on täielikult looduse meelevallas, kuigi istub ise sulnilt valgustatud, soojas ja hubases ruumis.

Vaatamata sellele, et loodus on külalise elamuse peamine mõjutaja, pakub restoran tähelepanuväärselt head sööki (menüüs domineerivad kala ja mereannid) ning jooki (hea hinnaga šampanjad, vahuveinid ja enamasti valged veinid). Kes Ruhe merd, paati ja õunapuud veel näinud ei ole, see muljetavaldava restoranielamuse teemadel kaasa rääkida ei saa.

Eesti Restoranijuht 2019