Riviera Palais Brasserie

Pirita tee 56, 12011 Tallinn

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
71/28

Riviera Palais Brasserie

Pirita tee 56, 12011 Tallinn

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
71/28

Tallinn ei ole Riviera?

Riviera Palais Brasserie on ambitsioonikas uustulnuk Tallinna restoranide seas. Kliima pärast tundub Tallinna laheääre võrdlus Prantsusmaa Rivieraga vägagi kohatu. Aga endisesse Orlovi lossi viivat treppi mööda üles rühkides ning siis lossi eest terassilt lahe poole tagasi vaadates on Riviera-mulje varmas tekkima. Ent kui siis minna lossi tagahoovi, vaatavad sealt vastu Eesti sotsialismiajastu mälestusmärgid! Imestama väga ei pea, sest loss on tänapäeval ajaloomuuseum.
Niisugusesse eklektilisse ümbrusse ei leitud hästiistuvat söögikoha kontseptsiooni pikka aega. Hiljuti avatud brasserie näib lõpuks ometi olevat sobilik. Ajatu miljööga ümbruses pakutakse prantsuse sugemetega kööki, millele igal reede õhtul lisab elav muusika omapoolse meeleolu. Neljapäeviti maitstakse erinevaid veine ning nädalavahetused on brunch’ide päralt.
Nii elav seltsielu ei ole Tallinna restoranidele eriti omane. Pigem on see tõepoolest Riviera elustiil. Seda enam, et söögikaardi kõige ülemistelt ridadelt leiab värsked austrid, Prantsuse charcuterie-taldriku, kammkarbid ning foie gras’. Ning joogikaardil on erinevaid šampanjasid niisama ohtralt kui brasserie’des päris Rivieral.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass