×
76
Toit: 29/40

10 aastat menu

Kümneaastaseid ja ka vanemaid restorane Eestist leiab, aga teist nii menukat läbi kõigi nende aastate, nagu Ribe, mitte. Kolme kelneri poolt asutatud restoran alustas väga bravuurikalt, pakkudes teenindust tasemel, millesarnast varem ei olnud Eestis nähtud. See kestab tänaseni välja. Esimene kord külaline, teine kord juba hea tuttav ning kolmandal korral hea sõber.

Restoran tunneb ning mäletab oma kliente ja üllatab ootamatute jookidega, mida mujalt väga ei leia. Olgu see Pierre Gimmonet ainult Chardonnay viinamarjadest Growers Champagne aperitiiviks või Caroni 17 aastat Trinidadis tammevaatides laagerdunud suitsune ning rohkem viskit meenutav rumm digestiiviks.

Ribes on alati rahvarohke – sülelapsest 100aastaseni ja sama tänava elanikust austraallaseni välja. Võimatu on öelda, kellele Ribe sobib rohkem või kellele vähem. Küllap kõigile meeldib Ribe toiduvalmistamise viis. Muidu ehk igavale kukeseene kreemsupile lisavad seest vedel vutimuna, rohelised põldoad ja tatra popkorn igaüks juurde oma erineva konsistentsi ja maitsenüansi. Samal moel teeb peakokk Rado Mitro harjumuspärasest huvitavamaks ka kõik teised road restorani menüüs.

Meile meeldib Ribe kõige rohkem sügisel, seenehooajal, kui menüüs on rohkelt erinevaid kohalikke metsaseeni. Igaüks leiab ise oma põhjuse, miks Ribe talle meeldib.

Eesti Restoranijuht 2019