×

Pole võrdset pooles Euroopas?

Pärnu Rannahotell on kogu Eesti üks kõige imposantsemaid hotelle. Kohe pärast avamist kirjutati kohalikus ajakirjanduses, et “hotellile pole võrdset pooles Euroopas”. Nüüdseks enam kui kaheksakümneaastane hotell on näinud igasuguseid aegu hiirvaiksest vaikelust tähelepanu keskmes troonimiseni välja. Alati on hotelli edus ja ebaedus etendanud olulist rolli restoran.

Tänastest külalistest suurem osa tunneb maja läbi ja lõhki. Tagasitulek ja teistele soovitamine sõltub suuresti restoranis saadud elamusest. Selle praegune koosseis on võtmetegijate vanuse poolest üks kõige nooremaid Eestis, aga käevärinat pole näha ei köögis ega söögisaalis. Väljapeetud funktsionalistlikus miljöös pakutakse upsakalt esiletükkiva väljanägemise ning maitsega roogasid. Ja nende kõrvale pigem vähemtuntud, aga avastamist väärivaid jooke. Linna kõige parema restorani kättevõidetud staatus tundub olevat mitteoluline. Silmnähtavalt pürgitakse taas olema parem poolest Euroopast ja – miks mitte – teisest poolest ka. Ja seda niisuguste roogadega nagu Peenar, kus “leivamullal” kasvavad petersell ja redis, mida vadaku-koorekastmega kastetakse. Või õuna-sellerisupp kitsepiima ja jänesekapsaga, millel on ehe koduaia saaduste maitse ning mis ei jää hätta ühegi eurooplase silmis.

Restoran veab hotelli selle ajaloo juba tont teab mitmendasse noorpõlve, kus tagasi ei vaadata ja minnakse uljalt edasi. Arvata võib, et Rannahotelli restoran pakub lähemal ajal ohtrasti kõneainet. Ja ikka parem on olla kaasarääkija, kui pealtkuulaja.