×
77
Toit: 32/40

Rabarber on selle aasta maitse

Efektne funkstiilis Pärnu Rannahotell oma kõrgete lagede, maast laeni akende ja valguseküllase restoraniga on sobiv ümbrus väga praktilise meele, kuid loova hingega koka Herkki Ruubeli toimetamistele. Tema toidud on alati hoolikalt viimistletud ja efektselt serveeritud. Aga alati nii, et maitsed ei kao kunagi efektide vahele ära.

Meie söömised on Rannahotelli restoranis ikka toimunud “vastavalt õpikule”. See tähendab, et maitseelamused on kulgenud tõusvas joones. Seepärast ei ole üldse kummaline, et näidiseks, kuidas kõik see tegelikult toimib, on magustoit.

Kadakas ja kõrvits. Intrigeeriv paar, kas pole? Kadakast on tehtud hüüve. See on päris ehtsa kadaka maitsega. Mitte niisugune määratlemata mekiga kleepuv ollus nagu hüübed sageli välja kukuvad. Täpselt sama kehtib ka kõrvitsa kohta, mis on roas esindatud jäätise ning paberina. Paberid, tolmud, vahud ja muud efektid Herkki Ruubeli toitudes näitavad, kuidas üks maitse muutub suus läbi erinevate tekstuuride samuti erinevaks.

Sel aastal oli Pärnu Rannahotelli restoranil ka üks juhtmaitse – rabarber. See käis mitmel kujul läbi paljudest söökidest ja jookidest. Tori Siidritalu väga väikeses koguses tehtud eriti autentne hapu rabarberi vahuvein on aasta üks kõige suuremaid õnnestumisi Eesti väikejoogitööstuses. Küsige, kas restoranil seda veel pakkuda on!

Eesti Restoranijuht 2019