Raimond

Ranna pst 1, Pärnu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

Raimond

Ranna pst 1, Pärnu

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
67/28

PEAGI SAABUD TAGASI RAIMONDI JUURDE

Raimond on magnet, mis Pärnusse tõmbab. Üksi resto sellega vahest hakkama ei saakski, aga üheskoos Hedon spaahotelliga ning helilooja Raimond Valgre mälestusmärgiga kohe siinsamas kõrval – kus metalli valatud helilooja mängib kivipingil istudes akordionil oma aegumatuid lugusid – sünnib see nostalgiline emotsioon, millele ükski eestlane ei suuda vastu panna ning ikka ja jälle Pärnusse tuleb.

Kui vaikse spaa ainulaadsus nauditud ning Valgre melanhoolne muusika kõrvus veel kõlamas, siis Raimond pakub õhtusöögi, otsekui istuks helilooja siinsamas isemängiva klaveri taga. Ainult aeg on teine. Moes on teistsugune muusika ja teistsugused toidud. Küllap võtaks ta nüüd omanimelises restoranis alustuseks ühe džinntooniku. Kindlasti mõnega kohalikest käsitöödžinnidest. Ning rõõmustaks selle üle, et peakokk Marko Lumera otsekui proovib oma iga järgmise maitsmismenüüga eelmist üle trumbata.

Restoran Raimond kujundab praegu Pärnu toidumoodi sarnaselt sellega, kuidas helilooja Raimond lõi Pärnuga seotud emotsioonid. Tähtis ei ole see, mis oli laual eelmine kord. Oluline on, mida ja mismoodi pakutakse seekord. Niimoodi, uute maitsete ja elamuste ootuses, saabutakse peagi jälle tagasi restorani Raimond. Nii nagu taaskohtumisest unistas üks Raimond Valgre ammukirjutatud laul.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass