×
67
Toit: 28/40

Heliloojast inspireeritud restoran

Ega vist Pärnu kõige mugavama spaahotelli restoranil, mis soovib oma külalisi hellitada veel ka kõrgelennulise fine dining-köögiga, nime osas palju erinevaid valikuid ei olnud. Eesti ühe kõige tuntuma helilooja Raimond Valgre enda muusikat esitav mälestusmärk asub ju otse hotelli kõrval.

Restoran on pisut ebamugavalt paigutatud hotelli suure fuajee ühte nurka nii, et sealsest tegevusest eraldavad restorani külastajaid vaid õhukesed kardinad. Isemängiv klaver (mängib muu hulgas ka Valgre muusikat) aitab õhtusöögirestoranis siiski luua maitsenaudinguteks sobilikuma meeleolu.

Õhtustamisel on toitude paremaks mõistmiseks kindlasti abiks Valgre elukäigu mõningane tundmine. Ettekandjad nende teadmiste osas alati abi ei paku, aga küsige kindlasti! Nii mõnigi toit omandab seeläbi uue tähenduse. Näiteks seljanka. Ilmselt supp, mida Valgrel II maailmasõja ajal tuli tihti süüa. Siis keedeti see käepärastest koostisainetest, miks mitte ka nendest samadest neerudest, mis Raimondi seljankale koos isevalmistatud sea- ja veiselihavorstikestega annavad mitme erineva maitsevarjundi ja tekstuuriga lihase maitse.

Restorani joogikaardi kogu esileht on omamaiste jookide päralt. Suurem osa nendest päris pärnumaised. Tori Siidritalu puult kukkunud sügisõuna maitsega siidrit proovige kindlasti, kui seda veel on.

Eesti Restoranijuht 2019