Purtse Gastro

Jaani 2, Haapsalu

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
62/25

Purtse Gastro

Jaani 2, Haapsalu

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
62/25

Eesti Ida ja Lääs

Ida ja Lääs on läbi aegade olnud erinevate elustiilide ja vastuolude sümbolid. Ka meil siin väikeses Eestis. Jõrm Ida-Virumaa käsitööõlu – pruulitud keset karmi tööstusmaastikku – on ehitanud endale pesa Pipi Pikksuka kodulinna, seni pitsilisse ja kohvihõngulisse Lääne-Eesti Haapsallu. Isegi pubi nime kaks erinevat sõna – Purtse ja Gastro – tundusid varem üksteisest niisama kaugel kui ida ja lääs. Aga kokku nad said – ja päris õigeks gastropubiks – ning seda mitte ainult nime poolest.
Söögikaart võib esialgu viia eksiteele. Siin on road, mida leiab igast keskpärasest Eesti söögikohast ja heal juhul ka keskpäraselt valmistatuna. Aga tellige veisemaksapasteet sibulamoosiga või burger Cheddari juustuga ja saate veenduda, et toorainete ehedad maitsed tuuakse mõlemas roas oskuslikult esile.
Ida ja Lääne vastuoluline kooseksisteerimine tähendab siin ka seda, et õlle võib asendada hoopis pokaali šampanjaga ja et toit on taseme poolest rohkem Läänest, aga teenindus jälle Idast. Ja huvitav on siin alati.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass