×

Kolme talendi restoran

Puri on kaks-ühes-restoran. A la carte-pool on mõeldud igapäevaseks söömiseks ning Chef’s Side gurmaanseteks elamusteks. Restorani avamist tuli pikalt oodata. Sellest hakati rääkima juba siis, kui hoonet, milles restoran Kakumäe sadamas Haven asub, alles kavandati. Uudishimu küttis teadmine, et Eesti vahest kõige talendikam noor kokk – Joonas Koppel – teeb oma restorani. Pikk ootamine tasus ära. Kui uksed lõpuks ometi avati, sai selgeks, et ühe talendi asemel on neid restoranis hoopis kolm. Joonasele lisaks sommeljee Kristjan Kiho söögisaalis ning baarileti taga Oleg Smirnov.

Kakumäe sadamehitis on efektne ja püüab pilku kaugelt. Hoone sees efekt mitte ainult ei jätku, vaid suureneb. Lumivalge trepp viib dramaatiliselt mustades toonides teisele korrusele, kus restoranid asuvad. Vaated sadamale ja merele on lummavad. Miljöö muudab ootused söögi ja joogi suhtes eriti kõrgeks. Esimene arutelu teenindajaga aperitiivi teemadel ning peakoka tervitusamps rahustavad kiiresti maha. Oodata on maitseelamust, mis kõike eelnevat väärib.

Joonas Koppeli toitude inspiratsioon sünnib looduses viibides ning reisidel. Köök on koht, kus inspiratsiooni vormistatakse toiduks. Tema lähtekohad ja vaatenurgad toidule on isikupärased ja maitsekombinatsioonid ootamatud. Luuüdi austrilehega, lumekrabi kartuli ja õunaga, tuvi oliivide ja mustikatega… Kristjan Kiho ei piirdu ainult ideaalselt sobivate veinide otsimisega toitude juurde – ta pöörab sageli kogu protsessi vastupidiseks. Akatsiavaadis küpsenud vein on täiesti eriline ja see nõuab köögilt niisama erilist rooga. Kõige suurem harmoonia söögi ja joogi vahel saavutatakse siis, kui baarman Oleg Smirnov kööki tuleb ning söök ja jook valmivad üheskoos.

Puri Chef’s Side on restoran, kus kolme talendi töö ja oskused vormuvad söögi ning joogi efektseks harmooniaks. Ja niisugustes kooslustes, mida mujal ei kohta.