Puri

Lesta tn 16, Harjumaa

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
70/28

Puri

Lesta tn 16, Harjumaa

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
70/28

Kaldale uhutud

Niimoodi nimetatakse kõige sagedamini muutuvat rooga Kakumäe paadisadama restorani menüüs. See valmistatakse päeva kalasaagist. Ometi ei ole Puri mereandide restoran. Tooraineid on pigem võrdselt merest, põllult ja metsast. Pigem on Puri… Üllatusi serveeriv restoran. Nii nagu leiab mererannalt tihti midagi ootamatut, mis on merest kaldale uhutud, pakub Puri roogasid koosluses, mida ei oska oodata.
Seen ja kartul ei ole mitte kohalikud metsaseened ja kartulid praepannilt, vaid hoopis eksootilisemad friteeritud shimeji-seened lõkkekartuli, vutimuna ja siiamarjaga. Leivamäärdeks on muidugi või, aga tugevasti puravikumaitseline. 12 tundi haudunud tallelihale lisab kibehapuka maitsenüansi fermenteeritud kapsas Dijoni sinepiga.
Sellel ajal, kui maitsemeeled on hõivatud huvitavate nüansside fikseerimisega, avaneb silmale majesteetlik vaade mereavarustele ning enam või vähem efektsetele meresõidukitele, mis parasjagu sadamas peatuvad. Avara ja õhulise, Põhjamaiselt minimastliku interjööriga Puri annab restoranistlahkujale üleva meeleolu iga kord kauba peale kaasa.

Eesti restoranide teejuht 2021

A-Z
Meistriklass