×
60
Toit: 25/40

Tõusuteel

Pikka aega Vahemere kööki pakkunud Polpo on kuulunud Tartu tähelepanuväärsete söögikohtade hulka avamisest saadik. Sellele vaatamata on restoran harva teiste seast esile kerkinud või millegagi rambivalgusesse tõusnud. Nüüd on teisiti.

Polpo köögi võttis üle Tartu üks andekamaid noori kokkasid Ken Trahv. Tema on ka Fii peakokk ja Tartu vahepeal soikujäänud toiduelu üks elluäratajaid. Restoran pakub nüüd moodsat casual dining’ut, Ken Trahvi autorikööki number 2.

Isikupärase toiduvalmistamise stiiliga peakoka road on alati pilkupüüdvad ning innovaatilised. Näiteks kartulihake. Kartul on keedetud lihavalmistamise keeles medium’iks ehk poolpehmeks ja hakitud tillukesteks kuubikuteks. Ohtra koorega vahuveinikaste annab kartulile ootamatult piduliku ja peenelt hapuka maitse, mida tasakaalustab sarapuupähklipuru. Mereannitindiga õrritavalt mustaks värvitud heeringamarja soolasus paneb lihtsa roa elama.

Polpo köök on selgelt tõusuteel. Mismoodi hakkab nüüd üks autor oma loomingut ja tähelepanu kahe autoriköögiga restorani vahel jagama, seda saab olema põnev jälgida.

Eesti Restoranijuht 2019